Premier League | Fotbalovou Chelsea opouští křídelník Kalou i obránce Bosingwa | iSport.cz
1. července 2012 • 13:04

Fotbalovou Chelsea opouští křídelník Kalou i obránce Bosingwa

Autor: ČTK
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalovou Chelsea opouští křídelník Salomon Kalou z Pobřeží Slonoviny a portugalský krajní obránce José Bosingwa. Oběma spoluhráčům brankáře Petra Čecha vypršela v londýnském týmu smlouva a hledají si nové angažmá.Šestadvacetiletý Kalou se s Chelsea loučí po šesti letech v roli nejčastějšího náhradníka. Z lavičky na hřiště přišel ve 107 případech, což je nejvyšší číslo v historii klubu.

V modrém dresu nastřílel 60 branek, nejhůře mu ale vyšla právě skončená sezona, kdy se trefil šestkrát, z toho jen jednou v Premier League.

O tři roky starší Bosingwa přišel do Chelsea v roce 2008 spolu s trenérem Luizem Felipem Scolarim, který ho předtím vedl v portugalském národním týmu. S klubem vyhrál Ligu mistrů, domácí soutěž i Superpohár, třikrát pak triumfoval v Anglickém poháru.

Kalou ještě před příchodem Portugalce oslavil navíc po jednom vítězství v Anglickém a Ligovém poháru.

Ja tem! Salomon Kalou vstřelil jedinou branku utkání po krásném uvolnění od Torrese
Ja tem! Salomon Kalou vstřelil jedinou branku utkání po krásném uvolnění od Torrese

 
27. kolo
Články odjinud


Články odjinud