23. září 2012 • 16:30

Fergusonův fén funguje. United konečně dali penaltu a porazili Liverpool

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Tři pokutové kopy zahodili Rudí Ďáblové v této sezoně a jejich manažer Sir Alex Ferguson se hodně zlobil. Když dostali výhodu penalty v neděli na půdě Liverpoolu, míč si postavil kanonýr Van Persie a světe, div se, proměnil. Manchester United díky tomu vyhrál nad Liverpoolem 2:1, dostal se na druhé místo tabulky a pronásleduje vedoucí Chelsea.

Liverpool se v Premier League trápí, ale ve velkých bitvách dokáže zabrat. S mistrovskými Citizens uhráli na Anfieldu remízu 2:2 a po bodu sahali i v duelu s Manchesterem United.

"Reds" vedli 1:0 po gólu Gerrarda, i když byl ve 39. minutě vyloučen Shelvey. Jenže Rudí ďáblové nakonec využili přesilovku, vyhráli a odsoudili Liverpool k nejhoršímu startu za 101 let!

Nejprve Rafael v 51. minutě vyrovnal, aby devět minut před koncem Van Persie z pokutového kopu rozhodl o výhře United. Manchesterští v této sezoně kopali už čtvrtou penaltu, ale z gólu se radovali až nyní.

Van Persie nedal penaltu proti Southamptonu. Javier Hernandez pro změnu zklamal v Premier League proti Wiganu a hattrick zkompletoval ve středu Nani, když neproměnil pokutový kop v duelu Ligy mistrů proti Galatasaray.

Sir Alex Ferguson běsnil a tvrdil, že před každým zápasem sám určí, kdo půjde penaltu kopat. Když si míč v Lize mistrů vzal Nani místo Van Persieho, nevěřil vlastním očím. Možná pak Naniho i zbytek týmu čekal pověstný Fergusonův fén, kdy na hráče prší kritika.

A úspěch se dostavil. Van Persie penaltu proměnil, Red Devils vyhráli v Liverpoolu 2:1 a získali cenné tři body. A Liverpool se trápí dál...

Brankář Liverpoolu Pepe Reina sice vybíhal proti Antoniu Valenciovi z Manchesteru United, ale ještě než mohl gólman ukázat nějaký zákrok, přišel faul Glena Johnsona. A kopala se penalta, z ní Robin van Persie vstřelil rozhodující branku zápasu. Manchester United vyhrál 2:1.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:
Liverpool - Manchester United 1:2 (46. Gerrard - 51. Rafael, 81. Van Persie z pen.).