Premier League | Muamba by po kolapsu při fotbale rád pracoval pro FIFA | iSport.cz
11. října 2012 • 09:09

Muamba by po kolapsu při fotbale rád pracoval pro FIFA

Autor: ČTK
Fabrice Muamba by se nerad od fotbalu moc vzdaloval.
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý záložník Boltonu Fabrice Muamba by po vážných zdravotních problémech rád zůstal u fotbalu a pracoval pro mezinárodní federaci FIFA. Čtyřiadvacetiletý hráč, který měl v březnu při zápase Anglického poháru zástavu srdce, si dohodl schůzku s šéfem FIFA Seppem Blatterem."Líbí se mi tato stránka fotbalu, líbí se mi dělat rozhodnutí. Setkám se s Blatterem a snad mi sežene nějakou práci," řekl ve středu v Londýně novinářům Muamba, bývalý reprezentant do 21 let. S Blatterem by se měl sejít v sídle federace v Curychu na konci října.

Rodák z Demokratické republiky Kongo málem zemřel 17. března na hřišti Tottenhamu. Lékaři mu obnovovali srdeční činnost 78 minut, během nichž byl fakticky mrtvý. Rychle se zotavil, ale lékaři mu návrat k aktivnímu fotbalu nedoporučili. V srpnu proto ukončil kariéru.

Následky kolapsu dodnes pociťuje. "Doktoři říkali, že bude trvat až rok, než bude moje paměť zase normálně fungovat. Ale tím se netrápím. Užívám si život s rodinou," dodal Muamba.

Témata:  sport, fotbal, anglie, muamba, fifa
 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud