Premier League | Wenger: 7:5 jsem vyhrál poprvé. Je to jako tenisový výsledek | iSport.cz
Karel Häring
31. října 2012 • 11:16

Wenger: 7:5 jsem vyhrál poprvé. Je to jako tenisový výsledek

Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami

Byli velmi blízko totální ostudě, místo toho jsou fotbalisté Arsenalu nyní opěvováni za největší comeback v historii anglického fotbalu. „Kanonýři“ v úterý otočili zápas Capital One Cupu (Ligového poháru) z 0:4 na 7:5 po prodloužení.

Londýnský klub, v hodně pozměněné sestavě, prohrával na hřišti Readingu po sedmatřiceti minutách 0:4. Někteří zklamaní fanoušci „gunners“ začali opouštět Madejski Stadium a přišli tak o životní zážitek. Arsenal totiž do konce utkání vyrovnal na 4:4 a v prodloužení si zajistil vítězství 7:5.

„Takovým výsledkem jsem vyhrál poprvé, je to jako tenisové skóre,“ prohlásil trenér vítězů Arsene Wenger, který vítězství označil za jedno z největších ve službách severolondýnském klubu, byť Capital One Cup (dříve Carling Cup) nepatří mezi priority.

Zároveň přiznal, že čelil hrozbě velké ostudy. „Způsob, jakým jsme odehráli první poločas, by určitě nebyl jedním z momentů, na který bych byl pyšný. Prohrávali jsme 0:4, ale mohlo to být ještě víc. Od hrozící katastrofy jsme se ovšem v určitých fázích nakonec dostali k hrdosti. Ve druhé půli jsme předvedli dobrý výkon,“ vyprávěl Wenger.

Obrat odstartoval krátce před přestávkou Theo Walcott. V tu chvíli prý francouzský kouč začal věřit, že by „kanonýři“ nemuseli odejít poraženi.

„Za stavu 1:4 jsem si myslel, že to můžeme dokázat. Hráli jsme rozestavením 4-2-4, případně 4-1-5. Od té chvíli jsme si vytvořili hodně šancí. Když prohráváte 2:4, najednou si uvědomíte, že ještě není po všem,“ prohlásil Wenger.

Ten odmítl prozradit, co řekl svým svěřencům o poločasové pauze. „To bylo určeno hráčům. Každopádně bylo těžké být v druhé půli ještě horší než v první,“ zavtipkoval.

Trenér Arsenalu pak ocenil i fanoušky klubu, kteří zůstali na stadionu. „Jsem rád, že jsme se jim odměnili,“ uvedl.

„Kanonýři“ vyrovnali na 4:4 v šesté minutě nastaveného času, v prodloužení si zajistili vedení 5:4, na něž ještě domácí zareagovali, ovšem na další dvě branky už neměli odpověď. A největší comeback v anglickém fotbale byl na světě.

Theo Walcott jásá. Křídelník Arsenalu v zápase Capital One Cupu v nastavení vyrovnal na 4:4. Arsenal přitom prohrával už o čtyři branky, aby v prodloužení rozhodl o svém triumfu v poměru 7:5

Témata:  sport, fotbal, anglie, Arsenal, wenger