Premier League | Dva zápasy, 21 gólů. Tak vypadá oslava fotbalu, jásal kapitán Čech | iSport.cz
1. listopadu 2012 • 16:25

Dva zápasy, 21 gólů. Tak vypadá oslava fotbalu, jásal kapitán Čech

Autor: pta
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je typickým fotbalovým výsledkem 0:0? Nic takového neplatí v posledních dnech v Anglii. Ve dvou sledovaných zápasech Ligového poháru tam padlo neuvěřitelných 21 gólů. "Tohle byla opravdová oslava fotbalu," rozjásala výhra Chelsea nad Manchesterem United brankáře Petra Čecha.Den po famózním obratu Arsenalu proti Readingu (7:5) jen málokdo čekal, že by se podobné gólové hody měly opakovat. Přesto na Stamford Bridge domácí oplatili Manchesteru United nedělní ligovou porážku ve velkém stylu. Ve středu večer ho porazili 5:4.

A Čech dovedl Chelsea k postupu jako kapitán. "Já zápas Arsenalu viděl a říkal jsem si, jak je možné, že padne dvanáct gólů, když se jindy hraje v úplně stejném tempu a je to třeba jen 1:0. To jsem ještě netušil, že náš souboj s Manchesterem dopadne podobně," uvedl český reprezentant na svých internetových stránkách.

Je opravdu neskutečné, jak v Anglii řádí tento týden střelci. Vždyť v posledním kole české Gambrinus ligy bylo k vidění jen 16 gólů, tedy v průměru dvě trefy na zápas. V Anglii ve zmíněných šlágrech byl průměr víc jak pětkrát vyšší!

Na Ostrovech se žádné škudlení nekoná a gólová úroda přitáhla značnou pozornost k soutěži, která se v ostrovní hierarchii jinak nachází až na třetím místě po Premier League a FA Cupu a dostávají v ní příležitost často jen obvyklí náhradníci. Kdo přišel na stadiony, nemusel litovat. "Pro lidi to musí být neskutečné. Kvůli tomu na fotbal chodí," vyzdvihnul Čech.

Fotbalisté Chelsea slaví poté, co díky závěrečnému obratu porazili po prodloužení v ligovém poháru Manchester United
Fotbalisté Chelsea slaví poté, co díky závěrečnému obratu porazili po prodloužení v ligovém poháru Manchester United

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud