Premier League | Lampard zahodil penaltu a Mancini děkoval brankáři a papeži | iSport.cz
25. února 2013 • 08:35

Lampard zahodil penaltu a Mancini děkoval brankáři a papeži

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť na městského rivala United ztrácí stále dvanáct bodů, vítězství nad Chelsea (2:0) udrželo Manchester City v boji o titul. Tvrdil to alespoň manažer Roberto Mancini. Po zápase děkoval papeži Benediktu XVI. a brankáři Joe Hartovi, jenž zneškodnil pokutový kop Franka Lamparda.„První věc, kterou chci za nás říct, je, že dnes je poslední neděle našeho papeže. Rád bych mu poděkoval za to, co udělal v posledních osmi letech,“ spustil Roberto Mancini na tiskové konferenci.

Další velký "DÍK" od silně věřícího katolíka patřil brankáři Joe Hartovi. Senzačním zákrokem zlikvidoval Lampardovu penaltu a měl velkou zásluhu na tom, že udržel proti Chelsea čisté konto.

„Myslím, že Joe je nejlepší gólman v Anglii a jeden z nejlepších v Evropě. Ale brankář jako on by měl lépe chytat dlouhé balony,“ vytkl Mancini své jedničce moment před penaltou, kdy musel faulovat. „Je důležité být vždy koncentrovaný, ale po té chybě byl fantastický.“

Vítězství City 2:0 stvrdili góly Yaya Touré a střídající útočník Carlos Tévez. „Zasloužili jsme si vyhrát, protože jsme hráli opravdu dobře a mohli jsme vstřelit víc branek,“ pronesl manažer. Na vedoucí Manchester United, který si poradil s QPR (2:0), ovšem ztrácejí „citizens“ stále dvanáct bodů.

Přesto Mancini věří: „Titul můžeme získat.“

VIDEO | Sestřih zápasu City - Chelsea 2:0

Sestřih utkání Manchester City - Chelsea 2:0

Nicméně pohledem na tabulku se momentálně zatěžovat nechce. „To pro nás není v tuto chvíli důležité. Musíme jen pokračovat v práci jako dnes, hrát dobře a zlepšovat se. A možná se podívat na tabulku tak za měsíc,“ podotkl.

Vzpomněl na události z posledního kola loňského ročníku Premier League, kdy jeho tým ovládl soutěž na poslední chvíli. „Fotbal se hraje až do konce, do poslední minuty posledního zápasu. Nic není ztraceno,“ zakončil.

V příštím kole se City střetne s Aston Villou, United čeká duel proti Norwichi.

Gólman Chelsea Petr Čech byl nejlepším hráčem svého týmu. Ani on ale nezabránil prohře 0:2 s Macnhesterem City
Gólman Chelsea Petr Čech byl nejlepším hráčem svého týmu. Ani on ale nezabránil prohře 0:2 s Macnhesterem City

Vstoupit do diskuse
0
35. kolo
Články odjinud


Články odjinud