17. srpna 2013 • 21:10

Bony má první gól v Premier League, Swansea nestačila na United

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

VIDEO | Nástupce Alexe Fergusona na lavičce Manchesteru United David Moyes zažil úspěšnou ligovou premiéru. Radost z výhru nad Swansea mu nezkazil ani bývalý útočník Sparty Bony Wilfried, který se v zápase střelecky prosadil. Svou první trefou v Premier League trefou ale jen snižoval na 1:3.

Hosté: 34. van Persie, 36. Welbeck, 72. van Persie, 90+3. Welbeck

Domácí: Vorm – Flores, Williams (C), Rangel, Davies – Britton (45. Wilfried), Shelvey, Michu, Routledge (45. Hernández) – Cañas (76. Ki), Dyer

Hosté: de Gea – Evra, Jones, Ferdinand, Vidić (C) – Valencia, Giggs (61. Rooney), Carrick, Cleverley – Welbeck, van Persie (86. Anderson)

20733 diváků

Bývalý kanonýr Sparty Bony se dostal na hřiště o poločase, v té době ale už Swansea prohrávala 0:2. Favorizovaného obhájce titulu poslal ve 34. minutě do vedení akrobaticky Robin van Persie, dvě minuty nato zvýšil do prázdné branky Danny Welbeck.

Po přestávce se opět trefil Van Persie, v závěru pak přišly okamžiky útočníka z Pobřeží slonoviny. Bony napřed těsně minul branku hlavičkou v 80. minutě, ale za okamžik už dostál roli kanonýra a snížil tvrdou ranou po nahrávce Pabla Hernándeze. V nastavení uzavřel skóre lobem Welbeck.