Úspěch Arsenalu, Wengerův konec? Trenér váhá nad prodloužením smlouvy

Arséne Wenger na tréninku Arsenalu před zápasem Ligy mistrů proti Dortmundu
Arséne Wenger působí v Arsenalu od roku 1996. V 64 letech ještě váhá, zda podepsat nový kontratk
Arséne Wenger, dlouholetý kouč Arsenalu. A podle slov majitele klubu k jeho sedmnácti letům u "kanonýrů" přibudou další...
Wenger uděluje pokyny na tréninku Arsenalu před zápasem Ligy mistrů s Dortmundem
Manažer Arsenalu Arséne Wenger se zlobí při utkání Premier League na půdě Sunderlandu
Arsene Wenger byl chvílemi nespokojen, jeho tým si však náskok v odvetě pohlídal
6
Fotogalerie
jon
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

Minulý ročník ho někteří fanoušci měli plné zuby. Jenže teď? Londýnský klub báječně nastartoval sezonu a příznivci velebí mistrovský tah Arséna Wengera, který z Realu přivedl Mesuta Özila. Jenže spojení francouzského manažera s klubem by po dlouhých 17 letech mohlo skončit. Wenger ještě nekývl na novou smlouvu a ta stávající mu vyprší po sezoně.

Leckdo naznačoval, že Wengerova éra skončila. Fanoušky štvalo, že se Arsenal dál marně pachtí za trofejemi a tým pravidělně opouští nejlepší hráči. Pesimismus vládl i na startu sezony.

Trenér byl kvůli zraněním a zaseklým vyjednáváním o přestupech rád, že vůbec sestavil kompletní jedenáctku. V polovině října se ale situace úplně obrátila. Arsenal po osmi kolech vede ligu, hráči předvádí jeden z nejlepších fotbalů v Evropě.

V momentě, kdy trenéra Wengera na Emirates Stadium chválí, ale stále přetrvávají debaty o jeho budoucnosti. Francouzský kouč totiž zatím neprodloužil kontrakt, který mu končí na konci sezony. "Rozhodnu se v půlce ročníku. V hlavě mám představu, co udělám, ale dejte mi čas. Na co se teď soustředím, je splnit přání všech fanoušků," nastínil Wenger.

Wenger uděluje pokyny na tréninku Arsenalu před zápasem Ligy mistrů s DortmundemWenger uděluje pokyny na tréninku Arsenalu před zápasem Ligy mistrů s Dortmundem • EPAOčekávání jsou velká. Zvlášť, jakým způsobem do sezony Arsenal vlétl. "Pokaždé se snažíme být perfektní. Kvůli tomu práci manažera u Arsenalu dělám. Jsem nesmírně rád, že po éře frustrace jsou naši fanoušci zase šťastní a hráči su užívají zápasy," liboval si trenér.

"Chci, aby byli spokojení naši fanoušci a všichni, co milují fotbal. Ve světě, kde si lidé mohou vybírat ze všemožných druhů zábavy, je důležité, aby se probudili a řekli: 'Ó, dneska hraje Arsenal.' Tohle jsou momenty, kdy jsem ve svém životě šťastný," dodal Wenger.

Wenger u Arsenalu působí už od roku 1996, tedy neuvěřitelných 17 let. K týmu se připojil, když mu bylo 46. Dnes, 22. října 2013, slaví už 64. narozeniny.

"Když mi řeknete, že je mi 64, ohlédnu se za sebe," připustil Wenger. "Kdo je ten člověk, komu je 64? Nikdy nevěříte, že vám je tolik let. Když dosáhnete padesátky, nevěříte, že vám je padesát. Vnitřně zůstáváte mladý, stárnete jen zvenčí," usmál se zkušený kouč.

Wengerovi házelo laso PSG, aby se na závěr své jedinečné kariéry vrátil trénovat domů. Jak se nakonec rozhodne? "Musím cítit, že jsem klubu prospěšný. Nejde o otázku loajality. Můžu vybudovat nový, jiný tým. Ale nemám na to dalších sedmnáct let, to vím jistě," uzavřel Wenger před úterním zápasem Arsenalu s Dortmundem.

KonecLIVE Po prodl.
12
Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů