Skvělý Arsenal! Kanonýři deklasovali Everton 4:1 a jsou v semifinále FA Cupu

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

V lize jejich forma sice trochu uvadla, v anglickém FA Cupu si ale Rosického Arsenal spravil chuť. Fanoušci „Kanonýrů“ mohou po jasné výhře nad silným Evertonem slavit postup do semifinále prestižního poháru. Zápas rozhodl především dvougólový útočník Olivier Giroud. Český záložník Tomáš Rosický nastoupil na závěrečných 12 minut.

Fotbalisté Arsenalu porazili v Anglickém poháru Everton 4:1 a jsou v semifinále. Tomáš Rosický nastoupil na posledních 12 minut a byl u toho, když jeho francouzský spoluhráč Olivier Giroud dvěma góly zpečetil vítězství domácích. V semifinále narazí "Gunners" na vítěze zápasu Hull - Sunderland.

Čtvrtfinálový souboj začali lépe domácí, které poslal do vedení už po sedmi minutách hry Mesut Özil. Zaznamenal tak svoji první trefu za Arsenal v roce 2014. Everton ale ještě do přestávky vyrovnal, když přihrávku Belgičana Kevina Mirallase zužitkoval jeho reprezentační kolega Romelu Lukaku.

Po změně stran pak z pokutového kopu potrestal faul Garetha Barryho Mikel Arteta, který v Anglickém poháru skóroval poprvé po pěti letech. Giroud krátce po Rosického příchodu na hřiště zkompletoval výsledek dvěma trefami v rozmezí necelých tří minut.