SESTŘIHY: United padli 3:5, Lampard obral Chelsea

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

SOUHRN 5. KOLA PREMIER LEAGUE | Šlágr mezi Manchesterem City a Chelsea skončil remízou. "Blues" sice vedli po brance Schürrleho, ale vyrovnání pro City zařídil bývalý hráč Chelsea Frank Lampard. Mnohem hůře dopadli fotbalisté Manchesteru United, kteří nezvládli utkání na hřišti nováčka anglické ligy Leicesteru a prohráli 3:5. Přitom do 61. minuty vedli 3:1. Český záložník Tomáš Rosický se dočkal a zahrál si v této sezoně poprvé Premier League za Arsenal. Trenér Arsene Wenger jej nasadil do hry 12 minut před koncem duelu na půdě Aston Villy (3:0). Podívejte se na exkluzivní sestřihy všech zápasů.

V nejsledovanějším zápase víkendového programu se vše podstatné stalo až po změně stran. Nejprve krátce po hodině hry fauloval domácí Pablo Zabaleta útočníka Chelsea Diega Costu a po druhé žluté kartě zamířil do šaten. Toho "Blues" dokonale využili o pět minut později, když rychlý protiútok zakončil André Schürrle do odkryté branky po přesném centru Edena Hazarda.

Hosté mohli pojistit vedení v 81. minutě, jenže Costova střela po přihrávce Césca Fábregase jen orazítkovala tyč. A tak padl gól na druhé straně: střídající Lampard, který byl tou dobou na hřišti jen sedm minut, se položil do centru Jamese Milnera a střelou k tyči vyrovnal.

Lampard se tak stal nejlepším střelcem vzájemných zápasů mezi Chelsea a City, když se celkem prosadil již osmkrát. I přes první bodovou ztrátu zůstala Chelsea v čele tabulky o tři body před Southamptonem, Manchesteru City patří šesté místo.

United vybouchli na hřišti nováčka

Gólové hody na King Power Stadium zahájil proti nováčkovi z Leicesteru Manchester United, Robin van Persie se v 13. minutě prosadil hlavou z malého vápna. Za tři minuty vyslal Rooney přesným pasem mezi bránícími hráči Angela di Maríu a ten krásným lobem zvýšil na 2:0. Pro šestadvacetiletého Argentince, letní posilu z Realu Madrid, to byla druhá branka ve třech ligových zápasech v dresu United. Domácí ale vzápětí dokázali zkorigovat díky trefě Leonarda Ulloy.

Po změně stran ale hosté zásluhou efektní patičky Andera Herrery opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jenže za šest minut snížil z penalty ranou pod břevno David Nugent a z další akce se o vyrovnání postaral Esteban Cambiasso.

V závěru zápasu pak hosté předvedli dvě velké chyby v obraně. Jednu z nich potrestal po pasu Ritchieho De Laeta Jamie Vardy. Sedm minut před koncem pak Blackett hasil svou minelu v pokutovém území jen za cenu faulu, dostal červenou kartu a konečnou podobu výsledku dal z penalty druhou brankou Ulloa.

Arsenal si odvezl body z Aston Villy

Arsenal rozhodl o výhře na půdě Aston Villy díky třem gólům v rozmezí tří minut a dvanácti sekund. Přitom v souboji dvou dosud neporažených týmů měli do 32. minuty mírnou převahu domácí, pak ale Arsenal bleskově utnul jejich naděje. Mezi 32. a 36. minutou se skóre změnilo hned třikrát, pokaždé ve prospěch hostů.

Nejprve vyslal Danny Welbeck do šance Mesuta Özila a v poslední době kritizovaný německý reprezentant se trefil poprvé v sezoně. O chvíli později si tito hráči vyměnili role a svůj premiérový gól v dresu "Kanonýrů" oslavil Welbeck.

Na 3:0 pro hosty pak nešťastně zvýšil Aly Cissokho, který si do vlastní brány srazil Gibbsův centr. Až chvíli před koncem se pak konečně dostal na plac Tomáš Rosický, skóre se však již nezměnilo.

Zápas mezi třetí Swansea a čtvrtým Southampton rozhodl ve prospěch hostů v 80. minutě střídající Victor Wanyama, asistenci si připsal střelec dvou branek ze zápasu minulého kola proti Newcastlu (4:0) Pellé.

V základní sestavě domácích nastoupil bývalý sparťan Wilfried Bony, v 39. minutě ale svůj tým oslabil, když inkasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

West Ham United - Liverpool 3:1
Branky: 2. Reid, 7. Sakho, 88. Amalfitano - 26. Sterling.

Leicester - Manchester United 5:3
Branky: 18. a 83. z pen. Ullola, 62. Nugent z pen., 64. Cambiasso, 79. Vardy - 13. Van Persie, 16. Di María, 57. Herrera.

20. Queens Park Rangers 38 8 6 24 42:73 30

Zklamaní fotbalisté Manchesteru United, jen těžko mohli uvěřit porážce s Leicesterem 3:5

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.