SESTŘIHY: United smetli Liverpool, Bony znovu skóroval

Autor: rjm, ČTK
0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

SOUHRN 16. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Manchesteru United potvrdili skvělou formu a v duelu nenáviděných rivalů zničili Liverpool 3:0. Góly se blýskli Wayne Rooney, Juan Mata a Robin van Persie. Hosté ale mohou mít pocit křivdy, druhý gól United padl z jasného ofsajdu. V dobrém světle se opět ukázal útočník Bony Wilfried, ani jeho zásah ale na body nestačil. Swansea prohrálo s Tottenhamem 1:2. V sobotním programu pak vyhráli všichni favorité. Chelsea si poradila s Hullem, Arsenal porazil Newcastle a City zvítězilo na půdě Leicesteru.

Hosté:

Domácí: de Gea – A. Valencia, Jones (89. McNair), Evans, Young – Carrick – Fellaini, Rooney (C) (78. Falcao), Mata – van Persie, Wilson (71. A. Herrera).

Hosté: Jones – Johnson (26. K. Touré), Škrtel, Lovren, A. Moreno (68. Marković) – Henderson, Gerrard (C), Allen – Coutinho, Sterling, Lallana (46. Balotelli).

Domácí: Lindegaard, McNair, Blackett, Fletcher, Herrera, Januzaj, Falcao

Hosté: Mignolet, Touré, Lucas Leiva, Can, Marković, Lambert, Balotelli

Domácí: Fellaini, Jones, Evans, Rooney

Hosté: Allen, Balotelli, Gerrard

Martin Atkinson – Mike Mullarkey, Stephen Child.

Old Trafford, Manchester

Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers chtěl oživit svůj trápící se tým změnou v brance a Simona Mignoleta nahradil Bradem Jonesem. Dvaatřicetiletý australský brankář ale inkasoval už ve 12. minutě, kdy po průniku Antonia Valencii skóroval kapitán Wayne Rooney .

Krátce před přestávkou zvýšil z jasného ofsajdu hlavičkou Juan Mata, který pak v 71. minutě připravil třetí gól pro Robina van Persieho . O vítězství United se velkou měrou zasloužil i brankář David de Gea, když se vyznamenal zejména v 51. minutě proti Raheemu Sterlingovi.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Liverpool 3:0

Tottenham se posunul na sedmé místo díky vítězství 2:1 nad Swansea. Poprvé ho poslal na hřišti velšského soupeře do vedení už ve čtvrté minutě Harry Kane, ale tři minuty po změně stran srovnal svým osmým gólem z posledních deseti zápasů někdejší útočník Sparty Wilfried Bony. V předposlední minutě rozhodl o výhře "Kohoutů" Christian Eriksen.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Tottenham 1:2

Čech u výhry Chelsea, uspěl i Arsenal

Blues splnili na domácí půdě úlohu favorita. První trefu obstaral už v sedmé minutě Hazard , když mu míč po rychlé akci posadil na hlavu přesným centrem Oscar. Hosté se v tu chvíli trochu zlobili na sudího, jelikož se domnívali, že na startu akce ve středu hřiště šlapákem fauloval jednoho z hráčů Hullu Mikel. Ale sudí nepískal a branka platila.

Hull sice bojoval, ale v koncovce byl žalostný a třeba během první půle nemířila mezi tyče ani jediná střela. Čech měl nahnáno jen jednou, kdy zaváhal při vybíhání na centr, ale vše ustál bez pohromy. Hodně mu pomáhala i defenziva, když se hráči vrhali do střel a blokovali útočné pokusy.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Hull 2:0

Po přestávce byl nejprve vyloučen Huddlestone po ostrém zákroku na Ivanoviče, aby o chvíli později prostrčil Hazard míč v pokutovém území do šance Costovi a ten propálil gólmana. Hull nemohl myslet na úspěch i proto, že do prostoru branky nezamířil ani během druhého poločasu, takže si Petr Čech v pohodě připsal další čisté konto v kariéře.

O výhře Manchesteru City v Leicesteru rozhodl ve 40. minutě po Nasriho přesném pasu Frank Lampard. Bývalý hráč Chelsea si připsal 175. zásah v anglické lize a zařadil se na čtvrté místo historické tabulky střelců k Thierrymu Henrymu. Leicester naposledy zvítězil 21. září s Manchesterem United (5:3).

SESTŘIH Premier League: Leicester - Manchester City 0:1

Arsenal poslal v 15. minutě do vedení po povedeném Sánchezově centru Giroud. "Kanonýři" se v lize prosadili v prvním poločase poprvé od 25. října.

Pojistit výhru se domácím podařilo v druhém poločase v rozmezí čtyř minut. Nejprve skóroval čerstvě třicetiletý Santiago Cazorla, na 3:0 zvýšil po Bellerínově přesné přihrávce Giroud.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Newcastle 4:1

Francouzský reprezentant v posledních pěti duelech s Newcastlem nastřílel šest branek. V 63. minutě snížil Ayoze Pérez, v 88. minutě ale Dummett fauloval ve vápně Welbecka a Cazorla si osladil narozeninový den ještě gólem z penalty.

Burnley zvítězil po brance Ashleyho Barnese z 73. minuty 1:0 nad Southamptonem. Ten sice měl v 60. minutě možnost skórovat z penalty, Dušan Tadič ji ale neproměnil a ukončil sérii 29 úspěšných pokutových kopů Southamptonu v lize. Burnley poprvé dokázalo vyhrát prosincový duel Premier League.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Southampton 1:0

West Ham remizoval v Sunderlandu 1:1 a zůstává na čtvrtém místě. Za "Kladiváře" se trefil Stewart Downing, jenž se podílel na pěti z posledních šesti branek svého týmu: dvakrát skóroval a třikrát asistoval.

SESTŘIH Premier League: Sunderland - West Ham United 1:1

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Aston Villa 1:0

Sestřih PREMIER LEAGUE: Everton - QPR 3:1

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Stoke 1:1