SESTŘIHY: Čech podržel Chelsea, Rosický byl u výhry Arsenalu

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

SOUHRN 21. KOLA PREMIER LEAGUE | Fotbalisté Chelsea po dvou ztrátách zabrali a porazili na domácí půdě Newcastle 2:0. Ke třem bodům výrazně přispěl brankář Petr Čech, který tentokrát dostal přednost před dosavadní jedničkou Thibautem Courtoisem. Dařilo se také Liverpoolu, který vyhrál na půdě Sunderlandu. Naopak největší konkurent Chelsea v boji o titul Manchester City jen remizoval v Evertonu. Tomáš Rosický byl u výhry Arsenalu nad Stoke 3:0. Manchester United na svém hřišti podlehl Southamptonu 0:1 a dnešnímu soupeři přenechal třetí místo v tabulce.

Southampton ukončil desetizápasovou sérii United bez porážky a v tabulce na něj má dvoubodový náskok. O vítězství na Old Trafford rozhodl v 69. minutě střídající Srb Tadič jedinou střelou zápasu mezi tři tyče. "Saints" zvítězili na manchesterském stadionu v nejvyšší soutěži poprvé od roku 1988.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Southampton 0:1

Rosický odehrál celé utkání a přihrál na gól

Fotbalisté Arsenalu i díky přihrávce reprezentačního kapitána Tomáše Rosického porazili doma Stoke 3:0 a po 21. kole anglické ligy poskočili na páté místo. Na stadionu Emirates zářil především chilský útočník Alexis Sánchez, který dva góly dal a jeden připravil.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Stoke 3:0

Rosický nastoupil v základní sestavě počtvrté za posledních pět soutěžních zápasů Arsenalu a od začátku byl hodně vidět. Střelu českého záložníka vyrazil brankář Begovič na roh, po němž už v šesté minutě po Sánchezově centru přesně hlavičkoval Koscielny.

Ve 33. minutě si Sánchez vyměnil míč s Rosickým, protáhl se mezi obránci a trefil se přesně k tyči. Letní posila z Barcelony pak čtyři minuty po změně stran skórovala podruhé z přímého kopu. Sánchez za "Kanonýry" nastřílel už 18 gólů. Stoke na půdě Arsenalu prohrálo třináctý soutěžní duel za sebou.

Čech dostal šanci a podržel Chelsea

První šanci musel Čech likvidovat v 21. minutě, Gouffranův tvrdý přímý kop dokázal vyrazit před sebe. Nevyzrál na něj ani o chvíli později přízemní střelou Cabella, po Sissokově pokusu mu pomohla branková konstrukce.

Gólman Krul, který se do sestavy Newcastle vrátil po zranění, inkasoval hned z první střely "Blues" na bránu. Ivanovič poslal uvnitř šestnáctky přihrávku na volného Oscara, který vstřelil čtvrtý gól v sezoně.

Brazilský reprezentant si v zápase připsal také asistenci a v 59. minutě dopomohl Costovi ke zdvojnásobení náskoku. Costa se stal prvním hráčem Chelsea v historii, který má po 21 ligových kolech na kontě 15 branek.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Newcastle 2:0

V prvním poločase utkání mezi Evertonem a Manchesterem City vyslal jedinou střelu mezi tři tyče domácí Lukaku. Hart ji zneškodnil a Coleman z dorážky nastřelil pouze břevno. V 74. minutě se do vedení dostali "Citizens", Silvovu tečovanou střelu za Roblesova záda hlavou dorazil Fernandinho.

Hosté ale těsný náskok dlouho neudrželi, o čtyři minuty později Baines nacentroval na Naismithe a skotský reprezentant taktéž hlavou vyrovnal. Ke třem bodům nepomohl hostům ani střídající Agüero, který se vrátil po zranění kolena. "Citizens" alespoň prodloužili neporazitelnost na 12 ligových duelů.

SESTŘIH Premier League: Everton - Manchester City 1:1

West Ham vedl na hřišti Swansea od 43. minuty zásluhou útočníka Carrolla. V 74. minutě však hlavičkoval na bránu Gomis a jeho pokus si srazil do vlastní sítě Noble. Stav 1:1 se pak už nezměnil.

Harry Kane potvrdil formu v utkání Tottenhamu na hřišti Crystal Palace a ve 49. minutě otevřel skóre. Člen kádru anglické reprezentace do 21 let vstřelil v posledních šesti utkáních šest gólů.

Crystal Palace vedl poprvé v utkání Premier League trenér Alan Pardew a jeho svěřenci mu připravili úspěšný start nového angažmá, protože zápas otočili. V 69. minutě po faulu Stambouliho s přehledem proměnil penaltu Dwight Gayle a podruhé Llorise překonal o 11 minut později Jason Puncheon.

"Orli" po osmi zápasech bez výhry získali tři body a z předposledního 19. místa poskočili na patnácté. Tottenham naopak poprvé po šesti zápasech nebodoval.

Liverpool vyhrál v Sunderlandu

Srbský fotbalista Lazar Markovič rozhodl prvním gólem v anglické lize o výhře Liverpoolu 1:0 v zápase 21. kola na hřišti Sunderlandu. "Reds" bodovali v pátém zápase v řadě, Sunderland zato z posledních čtyř utkání získal jediný bod.

Bývalý hráč Benficy Lisabon v osmé minutě zblízka překonal gólmana Pantilimona. Dvacetiletý záložník mohl zvýšit náskok Liverpoolu v 29. minutě, střelou z voleje ale trefil pouze břevno. Do jediné větší šance se domácí dostali v 52. minutě, Johnsonův pokus však skončil také na brankové konstrukci.

Liverpool vedení nenavýšil, přestože od 49. minuty hrál soupeř po Bridcuttově vyloučení v deseti, a podruhé za sebou vyhrál v lize venku 1:0.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo

Sunderland - Liverpool 0:1
Branky: 8. Markovič

Burnley - QPR 2:1
Branky: 12. Arfield, 37. Ings - 33. Austin z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.