SESTŘIHY: Arsenal s Liverpoolem bez branek, Chelsea slaví výhru

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

SOUHRN 3. KOLA | Brankář Petr Čech díky skvělým zákrokům vychytal první nulu ve fotbalové Premier League v dresu Arsenalu. V dohrávce 3. kola londýnský tým remizoval 0:0 doma s dosud stoprocentním Liverpoolem. Stejný výsledek uhráli fotbalisté Manchesteru United s Newcastlem. V něděli se první výhry dočkala Chelsea, která vyhrála na hřišti Bromwiche 3:2, a Manchester City, kteří přejeli Everton.

Čech předvedl své nejlepší zákroky v závěru prvního poločasu, v němž byl Liverpool lepší a domácí obraně hodně zatápěl. Ve 39. minutě předvedl český reprezentant vynikající reflex proti Bentekemu, jehož střelu ve vyložené šanci z malého vápna vyrazil na roh. O několik minut později se natáhl po umístěné střele Coutinha, kterou jemnou tečí konečky prstů dokázal vytlačit na tyč.

Konstrukce branky zachránila českého gólmana proti střele Coutinha už ve třetí minutě, kdy brazilský záložník napálil břevno. O pět minut později se radoval Arsenal, ale Ramseyho gól rozhodčí nejspíš mylně neuznali kvůli domnělému ofsajdu.

V druhém poločase převzal aktivitu domácí tým a Čech už tolik práce neměl. Naopak několik výborných zákroků musel předvést liverpoolský gólman Mignolet, jehož také při šanci Sáncheze zachránila tyč.

Liverpool neinkasoval ani ve třetím utkání sezony, nicméně ztratil první body a přišel o kontakt s posledním stoprocentním týmem Manchesterem City. Arsenal je se čtyřmi body devátý.

Čech potvrdil, že Liverpool patří k jeho nejoblíbenějším soupeřům, neinkasoval proti němu podvanácté v kariéře. Stejný počet nul vychytal už pouze proti Portsmouthu.

2413009:gallery:true:true

Citizens kosí soupeře

City posunula k triumfu nad Evertonem branka Aleksandara Kolarova z 60. minuty, kdy srbský bek propálil brankáře z ostrého úhlu po přihrávce Raheema Sterlinga. Druhý gól přidal minutu před koncem Samir Nasri. Manchesterský tým zatím neztratil ani bod a ve třech duelech neinkasoval. Vyrovnat jeho bilanci může Liverpool v pondělní dohrávce s Arsenalem.

Watford, v jehož dresu znovu nedostali příležitost Matěj Vydra a Daniel Pudil, i ve třetím utkání po postupu do Premier League remizoval. Po úvodním výsledku 2:2 dnes podruhé za sebou hrál bez branek, tentokrát doma se Southamptonem.

2411969:gallery:true:true

2411970:gallery:true:true

Chelsea slaví první výhru

Fotbalisté Chelsea se v anglické lize dočkali prvního vítězství v sezoně. Díky gólovému příspěvku nové posily z Barcelony útočníka Pedra a brankám dalších dvou španělských hráčů zdolali West Bromwich 3:2.

Ve West Bromwichi byla kvůli debutu v dresu Chelsea upřena pozornost na Pedra, první se ale blýskl jeho spoluhráč Thibaut Courtois. Belgický brankář se vrátil do sestavy po trestu za vyloučení z prvního kola a ve 14. minutě vyrazil penaltu Jamese Morrisona.

Krátce nato si Pedro narazil s Edenem Hazardem a díky tečované střele k tyči se za londýnský tým trefil už po dvaceti minutách na hřišti. Za dalších deset minut navíc připravil přihrávkou před odkrytou branku další gól pro Diega Costu.

Morrison sice brzy snížil na 1:2, ale ještě do poločasu vrátil Chelsea dvoubrankové vedení César Azpilicueta. Ve druhé půli oslabil "Blues" kapitán John Terry, který stáhl unikajícího Salomóna Rondóna. Přesilovku brzy využil dalším kontaktním gólem Morrison, další zásah ale už domácí nepřidali.

2411971:gallery:true:true

United poprvé ztratili body

V základní sestavě "Rudých ďáblů" poprvé nastoupil německý záložník Bastian Schweinsteiger, jenž před sezonou přestoupil do Manchesteru z Bayernu Mnichov.

Už ve čtvrté minutě rozvlnil síť Newcastlu Rooney, rozhodčí však gól neuznal pro ofsajd. Manchester pokračoval v ofenzivním snažení, Matovu povedenou přízemní střelu k tyči zneškodnil gólman Krul. Ve 23. minutě se mohli do vedení dostat hosté, Mitrovič však trefil břevno.

Další velkou šanci si Manchester vypracoval až v 80. minutě, proti střídajícímu Hernándezovi ale včas vyběhl Krul. Na začátku nastaveného času domácí obránce Smalling hlavičkoval do tyče. Manchester v novém ročníku Premier League dosud neinkasoval, Newcastle brankáře Romera ani jednou neohrozil. Přesto "Straky" poprvé po sedmi zápasech bodovaly na hřišti soupeře.

"Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů, ztratili jsme však dva body a s výsledkem spokojený nejsem. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale měli jsme dost smůly," posteskl si kouč Van Gaal.

Obránce Newcastlu Fabricio Coloccini byl s remízou spokojený: "Je to pro nás důležitý výsledek. Bylo těžké hrát na Old Trafford, domácí hodně drželi míč. Měli jsme pokyn co nejlépe bránit a to se nám povedlo," uvedl.

2411353:gallery:true:true

West Ham prohrál přestřelku s nováčkem

Divoká přestřelka se odehrála v Londýně, kde West Ham prohrál s ligovým nováčkem Bournemouthem 3:4. Hrdinou hostů se stal Callum Wilson, jenž se na prvním tříbodovém zisku Bournemouthu v nejvyšší soutěži podílel hattrickem.

"Byl to zvláštní zápas. V prvním poločase jsme kontrolovali hru, po pauze jsme dovolili West Hamu vrátit se do utkání. Všechna čest hráčům, že dotáhli zápas do vítězného konce. Klíčové bylo, jak jsme zareagovali za stavu 2:2, Marc Pugh vstřelil klíčový třetí gól. Zasloužili jsme si vyhrát," pochválil své svěřence kouč Bournemouthu Eddie Howe.

"V prvních dvou zápasech hrála roli nervozita. Dnes jsme ale prokázali, že si věříme. Něco ještě musíme upravit, ale je to fantastický výsledek, který vlil do týmu sebevědomí," uvedl třígólový střelec Wilson.

2411354:gallery:true:true

Leicester bral bod a vede Premier League

Leicester zůstal i po třetím kole neporažen, s Tottenhamem remizoval 1:1 a je v čele neúplné tabulky. Hosty poslal do vedení v 81. minutě Alli, o dvě minuty později ale vyrovnal Mahrez, jenž si v této sezoně připsal už čtyři zásahy.

2411415:gallery:true:true

Swansea dál drží neporazitelnost

Bez porážky je zatím také Swansea, která remizovala na hřišti Sunderlandu 1:1.

2411378:gallery:true:true

Shaqiri už úřadoval, přihrál na gól

Stejným poměrem skončil zápas mezi Norwichem a Stoke, za který poprvé po příchodu z Interu Milán nastoupil švýcarský reprezentant Xherdan Shaqiri a připsal si asistenci u Dioufova gólu.

2411416:gallery:true:true

Góly střílel jenom Crystal Palace, vyhrál 2:1

Crystal Palace doma vstřelil tři góly, bral ale pouze těsnou výhru 2:1. Svoji cenu ale pro vítěze má, jelikož na ni dosáhl po trefě Saka tři minuty před koncem zápasu. Aston Villa už možná myslela na bod.

West Ham United - Bournemouth 3:4
Branky: 48. Noble z pen., 53. Kouyaté, 83. Maiga - 11., 28. a 79. z pen. Wilson, 66. Pugh

20. Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Kapitán Manchesteru United Wayne Rooney se v utkání s Newcastlem neprosadil. Rudí ďáblové poprvé v tomto ročníku Premier League ztratili body, zápas skončil 0:0.