4. října 2015 • 19:19

SESTŘIHY: Arsenal zametl s United, Chelsea se potácí v krizi

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN 8. KOLA | Fotbalisté Arsenalu porazili v osmém kole anglické ligy Manchester United 3:0 a posunuli se na druhé místo tabulky o skóre před dnešního soupeře. Svěřenci Arséna Wengera všechny góly vstřelili v první dvacetiminutovce. Everton remizoval s Liverpoolem 1:1 a bodoval popáté v řadě. Nerozhodným výsledkem skončilo liverpoolské derby potřetí za sebou.

Na povedený výkon z minulého kola v Leicesteru (5:2) navázal útočník či záložník Arsenalu Alexis Sánchez, který poslal londýnský celek do vedení nad Manchesterem už v šesté minutě. O 74 vteřin později domácí vedli rozdílem dvou branek, když se po Walcottově přihrávce prosadil Özil. Německý reprezentant skóroval v lize poprvé od dubna a ukončil gólový půst, který trval 1186 minut.

V 19. minutě zvýšil povedenou střelou z hranice pokutového území Sánchez. Arsenal vstřelil tři branky do sítě Manchesteru United poprvé od listopadu 2001.

Hosté v druhém poločase přidali na aktivitě a několikrát zabránil snížení Petr Čech, který udržel 166. čisté konto v anglické lize. V nastavení mohl čtvrtou branku domácích vstřelit Oxlade-Chamberlain, jeho pokus ale skončil na břevnu. Arsenal porazil Manchester na domácím hřišti po téměř čtyřech a půl letech.

2447694:gallery:true:true

Everton remizoval s Liverpoolem

Everton i Liverpool si vypracovaly v prvním poločase několik slibných příležitostí, bezbrankový stav ale až do 42. minuty drželi oba brankáři. Následně otevřel skóre po Milnerově centru hlavou Ings a poslal Liverpool do vedení.

To ale "Reds" neudrželi ani do konce poločasu, v jehož nastavení se po nepřesvědčivém odkopu Cana prosadil Lukaku. Belgický reprezentant se v anglické lize proti Liverpoolu trefil už popáté.

První větší šance po změně stran přišla až v 66. minutě, záložník Evertonu Barkley ale těsně minul Mignoletovu branku. Belgického brankáře ohrozil také Lukaku, skóre se však nezměnilo a Everton už v desátém ligovém derby za sebou nedokázal Liverpool porazit.

2447695:gallery:true:true

Chelsea nestačila na Southampton

Fotbalisté Chelsea jsou v pořádné krizi. Svěřenci Josého Mourinha prohráli na domácí půdě se Southamptonem 1:3, přestože se v prvním poločase ujali vedení. Po osmi kolech jsou tak s osmi body na šestnáctém místě.

Parádní odpoledne naopak prožil útočník Manchesteru City Sergio Agüero. Argentinský kanonýr vstřelil po vzoru Roberta Lewandowského z Bayernu v jednom zápase pět gólů, proti Newcastlu mu na to stačilo 65 minut na hřišti. „Citizens“ nakonec zvítězili 6:1.

Chelsea utrpěla už čtvrtou porážku z osmi zápasů a s osmi body jí patří šestnácté místo. Na Stamford Bridge přitom dnes začala dobře, když Willian v desáté minutě nasměroval svůj přímý kop navzdory velké vzdálenosti i těžkému úhlu o tyč do branky.

Krátce před poločasem však srovnal vydařenou střelou z hranice pokutového území Steven Davis. O vítězný gól se postaral Sadio Mané poté, co v souboji předčil stopera Johna Terryho. "Blues" pak dorazil Graziano Pellé, který zakončil rychlý protiútok.

2446907:gallery:true:true

Za City řádil Agüero

Fotbalisté City po úvodních pěti výhrách bez inkasované branky v Premier League dvakrát prohráli a ani dnes to s nimi nevypadalo dobře, když doma s Newcastlem prohrávali po brance Aleksandara Mitroviče. Srbský útočník se prosadil poprvé po příchodu z Anderlechtu.

Těsně před pauzou však načal svůj gólový účet Agüero, když se trefil zblízka hlavou po přistrčení Fernandinha. Během pěti minut po změně stran sedmadvacetiletý kanonýr dokonal hattrick dvěma střelami z hranice šestnáctky.

Na 4:1 zvýšil Kevin de Bruyne, pak však znovu přišly chvíle argentinského reprezentanta, který v 60. a 62. minutě přidal další dva zásahy. Nejprve znovu z hranice pokutového území zamířil technicky na vzdálenější tyč, poté zakončoval snadno zblízka po pasu De Bruyneho.

Agüero je teprve pátým hráčem, kterému se podařilo v Premier League v jednom utkání vstřelit pět gólů. Naposledy to dokázal Dimitar Berbatov v listopadu 2010 v dresu Manchesteru United, před ním to byli Jermain Defoe (2009, Tottenham), Alan Shearer (1999, Newcastle) a Andy Cole (1995, Manchester United). Šanci stanovit nový rekord Agüerovi vzalo střídání v 66. minutě, kdy ho nahradil Wilfried Bony.

2446906:gallery:true:true

Crystal Palace si poradil s Bromwichem

Vydařený úvod sezony zažívá Crystal Palace a díky vítězství 2:0 nad West Bromwichem je v tabulce třetí. Svěřenci kouče Tonyho Pulise, který ještě loni vedl Crystal Palace, inkasovali první gól v sezoně na hřišti soupeře z hlavy Yannicka Bolasieho v 68. minutě, skóre uzavřel z penalty Yohan Cabaye.

Patnáct bodů jako Crystal Palace má i čtvrtý Leicester. Ten nasměroval k výhře 2:1 nad Norwichem z penalty Jamie Vardy, který se prosadil v pátém zápase za sebou. Celkově již osmadvacetiletý lídr tabulky střelců Premier League zaznamenal sedm branek, Agüero je o gól zpátky.