SESTŘIH: Leicester má TITUL! Pomohla Chelsea, Tottenham srazil Hazard

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Dokázali to! Fotbalisté Leicesteru se stali šokujícím mistrem anglické Premier League. Po remíze na půdě Manchesteru United potřebovaly „Lišky“ ztrátu druhého Tottenhamu, a ta přišla. Londýnský klub sice vedl na hřišti Chelsea o poločase 2:0, ale nakonec pouze remizoval 2:2. Vyrovnání zařídil fantastickou trefou Eden Hazard.

Po jednadvaceti letech tak nezískal titul tým z Londýna či Manchesteru. Navíc poprvé od roku 1978 se stalo, že některý z týmů získal titul poprvé. Tehdy to byl Nottingham Forest.

2693883:gallery:true:true

Leicester patřil před sezonou k outsiderům, ale prožil oslnivou sezonu. Jeho oslavy chtěl Tottenham dnes alespoň oddálit a měl k tomu blízko, když nad Chelsea vedl 2:0. Po změně stran ale o náskok přišel a Leicester mohl zahájit oslavy jedné z největších senzací v dějinách Premier League.

Ty propukly v domě největší hvězdy týmu Jamieho Vardyho, kde sledoval celý tým zápas na Stamford Bridge v televizi. Chyběl u toho však trenér Claudio Ranieri, který byl v letadle cestou z Itálie.

VIDEO | Hráči Leicesteru slaví titul u Vardyho doma

Chelsea sice už v podstatě o nic nehraje, ale nechtěla dopustit, aby její městský rival Tottenham získal titul, proto chtěla pomoci Leicesteru. Jenže přes obranu Kohoutů se dlouho těžko prosazovala. Naopak sama dělala chyby v rozehrávce, což hosté trestali.

V 35. minutě po rychlé kombinaci Eric Lamela vyslal kolmicí Harryho Kanea, který si pohlídal ofsajd, obešel brankáře a do prázdné branky vstřelil už 25. gól v sezoně. Navíc těsně před pauzou přišla další zbytečná ztráta domácích, Christian Eriksen našel Son Hung-mina a korejský záložník přidal druhou branku. Pro Eriksena to byla třináctá asistence v sezoně, což ho řadí na druhé místo za Mesuta Özila.

Ve druhé půli si však Chelsea vytvořila tlak a brzy se dočkala snížení gólem Garyho Cahilla po rohovém kopu. Hru navíc oživil střídající Eden Hazard a právě belgický záložník nakonec daroval Leicesteru titul. Sedm minut před koncem předvedl hezkou individuální akci, narazil si s Diegem Costou a parádní ranou do šibenice zařídil vyrovnání. Byl to pro něj první domácí gól v Premier League přesně po roce.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.