
Podívejte se na to, kdo nejvíc utrácí za přestupy v Premier League a kdo umí nejvíc šetřit z týmů TOP 6 • FOTO: koláž iSport.czTahle společnost není pro každého. Zde se rozehrávají vysoké hry miliardářů. Desetimístné částky lítají vzduchem sem tam. A když se to postupně nastřádá, je z toho balík peněz. Podívejte se na srovnání TOP šesti klubů v anglické Premier League. Nejvíce na přestupy během posledních pěti let vynaložil Manchester City, jehož rozdíl mezi výdaji a příjmy je propastných 12,5 miliardy korun. Naopak raritou je Tottenham. Tomu dělá rozdíl 31 milionů. Jak jsou na tom ostatní?
Manchester City
Výdaje na přestupy: 17,6 miliardy korun
Příjmy z přestupů: 5 miliard korun
Rozdíl: 12,5 miliardy korunNejvíc ze všech! Manchester City utratil od sezony 2012/13 na výstavbu kádru 17,6 miliardy korun. Mezi jeho nejdražší hráče patří Kevin De Bruyne, stoper John Stones či Raheem Sterling.
Manchester United
Výdaje na přestupy: 16,4 miliardy korun
Příjmy z přestupů: 4,9 miliardy korun
Rozdíl: 11,5 miliardy korunNemusíme chodit daleko, abychom znázornili sílu „rudých ďáblů“. V létě jim nedělalo problém sáhnout do kapsy a utratit částku přes tři miliardy korun za Paula Pogbu. I proto vynaložil Manchester United za posledních pět let na přestupy až 16,4 miliard.
Arsenal
Výdaje na přestupy: 9,2 miliardy korun
Příjmy z přestupů: 2,8 miliardy korun
Rozdíl: 6,4 miliardy korunNebývá zvykem, aby trenér Arséne Wenger s oblibou utrácel a posílal přemrštěné částky na přestupový trh. Občas však udělá výjimku, která potvrzuje pravidlo. Jako třeba když se odhodlal ke koupi Mesuta Özila a Alexise Sáncheze za částky atakující miliardu korun.
Chelsea
Výdaje na přestupy: 15,7 miliardy korun
Příjmy z přestupů: 5,9 miliardy korun
Rozdíl: 9,8 miliardy korunUtrácí, ale umí i vydělat. Tak nějak by se dala popsat přestupová politika londýnského klubu. Například v aktuální sezoně výhodně prodal brazilského záložníka Oscara do Šanghaje. Číňané za mladého fotbalistu zaplatili částku 1,6 miliardy korun. To je dvakrát tolik než v roce 2012 stál Chelsea.
Liverpool
Výdaje na přestupy: 11,3 miliardy korun
Příjmy z přestupů: 7,6 miliardy korun
Rozdíl: 3,7 miliardy korunNe vždy se přestavba kádru povede. Své by o tom mohli vyprávět v Liverpoolu. Před aktuální sezonou ji měl na starosti Jürgen Klopp a „reds“ utráceli. Střelec Sadio Mané stál klub z Anfield Road téměř miliardu.
Tottenham
Výdaje na přestupy: 9,812 miliardy korun
Příjmy z přestupů: 9,781 miliardy korun
Rozdíl: 31 milionů korunZbytečně nenakupují, vědí, jakou má jaký hráč hodnotu a především, umí výhodně prodat. Tak vypadají přestupy v podání Tottenhamu. Právě poslední velký přestup, kdy odešel Gareth Bale, přinesl londýnskému celku do pokladny částku, která po všech bonusech přesáhla miliardu korun. I proto mají Spurs rozdíl mezi výdaji a příjmy „pouhých“ 31 milionů korun.