Premier League | Čech po 10 letech od návratu s helmou: Hlavu jsem měl jako v pračce | iSport.cz
19. ledna 2017 • 16:51

Čech po 10 letech od návratu s helmou: Hlavu jsem měl jako v pračce

Autor: kah
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevyhrál by Ligu mistrů. Ani čtyři FA Cupy. Nevlastnil by rekordní počet čistých kont v Premier League. To všechno mohlo nastat, kdyby Petr Čech zůstal paralyzovaný po incidentu, při němž mu soupeř prokopl kolenem lebku. Slavný brankář ovšem zabojoval a přesně před 10 lety se vrátil k fotbalu. K období, kdy si poprvé nasadil na hlavu helmu, se vrací v pátečním Sport Magazínu.José Mourinho se na tiskové konferenci zlobil. Nejen proto, že v posledních dvou hodinách ztratil oba gólmany před následující bitvou v Lize mistrů proti Barceloně. „Bylo to neuvěřitelné, brankář chytne míč, má ho v rukou, a protihráč vletí přímo do jeho hlavy. Petr může být rád, že žije!“ vykládal tehdejší kouč Chelsea.

Jak se bezmála tragický okamžik odehrál? Z utkání v Readingu uběhlo jen pár vteřin, když domácí poslali dlouhý míč, Petr Čech vyběhl z branky, aby jej pokryl na kraji vápna. Do pokutového území se ale vřítil vlasatý protivník Stephen Hunt, a přestože gólman balon chytil a přikryl, souboj dohrál a kolenem zasáhl Čecha do hlavy.

VIDEO: Děsivá srážka Čecha a Hunta

Jednička Chelsea zůstala ležet na trávě. Na trávníku málokdo tušil, co přesně se stalo. Zásadní drama, ve kterém šlo o život, se odehrávalo v chodbách stadionu. „Když jsme ho v kabině začali ztrácet, báli jsme se, že umírá,“ citoval jednoho z členů lékařského týmu Chelsea deník The Sun.

„Když jste mladý, neřešíte moc věcí a nevnímáte, jaké máte štěstí, že můžete dělat to, co děláte a co vás baví. Nepřemýšlíte nad tím, jak by to vypadalo, kdybyste to nemohl dělat. A v jednom momentu mohlo být vše jinak,“ ohlíží se Petr Čech za zásadním obdobím fotbalové kariéry.

JAK TO BYLO: Čech vypráví, jak se před 10 lety podruhé fotbalově narodil. S helmou!

Hunt trefil Čecha kolenem do hlavy
Hunt trefil Čecha kolenem do hlavy

Po třech měsících od děsivé srážky se Stephenem Huntem se však vrátil zpátky mezi tři tyče. Z rozlehlého tréninkového areálu v Cobhamu, kde si Chelsea užívá dokonalé soukromí a kde se Čech připravoval, dorazil do liverpoolského kotle.

„Přijeli jsme na stadion, šli na hřiště a najednou všichni začali řvát. Já měl hlavu, jako by byla v pračce. Byl to obrovský hukot. Vibrace, na které jsem v té době vůbec nebyl zvyklý,“ popisuje zpětně.

Jak se zotavoval ze zlomeniny lebeční kosti?

Co přesně před 10 lety prožíval při návratu na stadionu v Liverpoolu?

A co by tenkrát dělal, kdyby už nemohl hrát fotbal?

Kompletní téma a rozhovor s Petrem Čechem najdete ve Sport Magazínu

K období, kdy si poprvé nasadil na hlavu helmu, se Petr Čech vrací v rozhovoru v pátečním Sport Magazínu.

Co také přináší páteční Sport Magazín

Kauza: ruská dopingová chobotnice pod státním dozorem

Uniklo z facebooku: Cristiano Ronaldo

Světový fotbal: Ladislav Krejčí a jeho počínání v Serii A

Vysoká hra Zdeňka Haníka: i o tom, když hlava ví, jak to má ve hře být, ale zestárlé tělo už nestíhá

Vstoupit do diskuse
0
36. kolo
Články odjinud


Články odjinud