Wenger odskákal potyčku se sudím. Nesmí 4 zápasy na lavičku Arsenalu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Trenér Arséne Wenger nesmí být v příštích čtyřech zápasech fotbalistů Arsenalu na lavičce kvůli trestu za roztržku s rozhodčím v duelu s Burnley. Zákaz mu dnes udělila disciplinární komise anglické Fotbalové asociace. Přijde tak i o klíčový zápas o titul s Chelsea. Sedmašedesátiletý Francouz navíc musí zaplatit pokutu 25 tisíc liber (asi 793 tisíc korun).

V dramatickém utkání 22. kola Premier League potřeboval Arsenal zvítězit, ale dohrával v deseti a v nastavení rozhodčí odpískal pokutový kop pro Burnley. Francouzský kouč byl za svou reakci vykázán z lavičky, následně si neodpustil peprný komentář, navíc se snažil zápas sledovat z tunelu pro hráče hned vedle laviček.

Když ho přišel čtvrtý sudí vykázat na tribunu, Wenger ho od sebe hrubě odstrkoval. Arsenal nakonec díky penaltě v osmé nastavené minutě vyhrál 2:1.

Wenger přiznal chybu hned po utkání, za své počínání se omluvil a řekl, že přijme trest. Příští čtyři zápasy tak bude sledovat jen z tribuny. Své svěřence, mezi které patří i český brankář Petr Čech, nebude moci dirigovat v sobotním pohárovém utkání se Southamptonem a v ligových duelech s Watfordem, Chelsea a Hullem.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Burnley 2:1. Domácí rozhodli penaltou v 98. minutě

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton 38 17 10 11 62:44 61
8. Southampton 38 12 10 16 41:48 46