Arsenal zakončil sezonu triumfem v FA Cupu! Čech proti Chelsea nechytal | iSport.cz
27. května 2017 • 20:45

Arsenal zakončil sezonu triumfem v FA Cupu! Čech proti Chelsea nechytal

Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Fotbalisté Arsenalu získali potřinácté v historii Anglický pohár a jsou novými rekordmany této nejstarší světové soutěže. Svěřenci trenéra Arséna Wengera, jenž nechal na lavičce brankáře Petra Čecha, porazili v dnešním finále v londýnském Wembley 2:1 mistrovskou Chelsea.

Arsenal triumfem, kterým se v historické tabulce odpoutal od dvanáctinásobného vítěze Manchesteru United, alespoň částečně vylepšil dojem z nevydařené sezony. "Kanonýři" si po pátém místě v ligové tabulce nezahrají poprvé od roku 1998 Ligu mistrů, což může dlouholetého trenéra Wengera stát místo. Uznávaný francouzský kouč se stal se ziskem sedmého FA Cupu nejúspěšnějším trenérem v dějinách soutěže.

První gól zápasu vstřelil už ve 4. minutě Alexis Sánchez, jenž překonal Thibaulta Courtoise poté, co si doběhl odražený míč. Asistent rozhodčího sice signalizoval ofsajd Aarona Ramseyho, hlavní sudí však branku uznal, neboť se Velšan míče nedotkl ani nebránil gólmanovi.

Arséne Wenger slaví se svými svěřenci

Šance Arsenalu na zisk trofeje ještě vzrostly poté, co byl v 68. minutě po druhé žluté kartě za filmování vyloučen Victor Moses. Chelsea ale i v deseti vyrovnala - v 76. minutě si Diego Costa zpracoval na prsou míč od Williana a překonal Davida Ospinu, jenž dostal přednost před jedničkou pro ligové zápasy Čechem.

Už o tři minuty později ale Arsenal znovu vedl, když Olivier Giroud našel na malém vápně volného Ramseyho, jenž hlavou rozhodl. Čech tak po odchodu z Chelsea v roce 2015 získal první velkou trofej, celkově se z výhry v Anglickém poháru radoval popáté.

Finále fotbalového Anglického poháru v Londýně:

Arsenal - Chelsea 2:1 (1:0)
Branky: 4. Sánchez, 79. Ramsey - 76. Costa. ČK: 68. Moses (Chelsea).

Hosté: 77. Costa

Domácí: Ospina – Holding, Mertesacker (c), Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Oxlade-Chamberlain – Sánchez, Welbeck, Özil

Hosté: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (c) – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Pedro, Costa, Hazard

Domácí: Ramsey, Holding, Xhaka, Coquelin

Hosté: Moses, Kanté, Moses

Anthony Taylor

Wembley Stadium, Londýn

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)

1.  Manchester City 2 2 0 0 8:1 6
2.  Chelsea 2 2 0 0 6:2 6
3.  Watford 2 2 0 0 5:1 6
4.  Tottenham 2 2 0 0 5:2 6
5.  Bournemouth 2 2 0 0 4:1 6
6.  Everton 2 1 1 0 4:3 4
7.  Liverpool 1 1 0 0 4:0 3
8.  Crystal Palace 1 1 0 0 2:0 3