Premier League | Poborský hrál za United. Má jiný účes a chystal slavný lob, chválili v Anglii | iSport.cz
3. září 2017 • 12:39

Poborský hrál za United. Má jiný účes a chystal slavný lob, chválili v Anglii

Autor: pta
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádný jiný český fotbalista v Manchesteru United nikdy nepůsobil. Karel Poborský si připomněl angažmá ve slavném anglickém klubu, když v sobotu na Old Trafford odehrál celý exhibiční zápas legend proti Barceloně, který skončil remízou 2:2. Bývalý český reprezentant zanechal dobrý dojem.Na hřišti vydržel celý zápas a patřil mezi výrazné postavy na straně domácích stejně jako v předchozí exhibici na Nou Campu, v níž už v červnu přispěl jedním gólem k vítězství 3:1. Tentokrát Poborský už ve 14. minutě zařídil penaltu, když ho fauloval Frederic Dehu.

"Starý účes s kudrnatými dlouhými vlasy je pryč, ale pořád obejde hráče. Chystal se zakončit lobem jako při slavném gólu z roku 1996, když byl faulován a následovala penalta," zhodnotil Poborského výkon Manchester Evening News, připomněl jeho nejslavnější trefu z EURO 1996 proti Portugalsku a udělil českému zástupci známku sedm.

Poborský strávil v United sezonu a půl právě po slavném evropském šampionátu. Nikdy se ale natrvalo neprosadil do sestavy, jelikož mu na jeho postu konkuroval David Beckham. Z Manchesteru zamířil v roce1998 do Benfiky Lisabon.

Přesto na jeho přínos k titulu v sezoně 1996/97 nezapomněli. Utkání z tribuny sledoval jeho tehdejší trenér Alex Ferguson, největších ovací se podle místních médií dočkal kanonýr Ruud van Nistelrooij. Ale slavných jmen běhalo na obou stranách víc než dost. Podívejte se v GALERII.

Karel Poborský změnil od dob, kdy působil v Manchesteru United, výrazně image, fanoušci ho stále poznávají
Karel Poborský změnil od dob, kdy působil v Manchesteru United, výrazně image, fanoušci ho stále poznávají

 

 
13. kolo
Články odjinud


Články odjinud