Premier League | Kterou soutěž nesnáší v Anglii víc než Evropskou ligu? Rivalové se shodli | iSport.cz
23. září 2017 • 11:59

Kterou soutěž nesnáší v Anglii víc než Evropskou ligu? Rivalové se shodli

Autor: pta
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Říká se, že anglické kluby neberou příliš vážně účast v Evropské lize. Jenže nyní je tu jiná soutěž, která se stala na Ostrovech předmětem kritiky. Ligový pohár, jehož zápasy vyplnily program v průběhu tohoto týdne. Ze slov trenérů velkoklubů z Manchesteru je znát, že pokud by neexistoval Carabao Cup, pojmenovaný po výrobci energetických nápojů, rozhodně by za něj neplakali.Boj o trofej mezi 92 účastníky čtyř nejvyšších lig je v konkurenci Premier League a Anglického poháru, který je nejstarší fotbalovou soutěží na světě, evidentně na vedlejší koleji. V nabitém programu překáží, šanci v ní dostávají béčkové sestavy.

Kouč Manchesteru United José Mourinho to po středeční výhře nad Burtonem 4:1 vyjádřil ještě poměrně kulantně. „Když se mě zeptáte, jestli by anglický fotbal bez Ligového poháru přežil, odpovím možná. Možná bychom byli čerstvější pro evropské poháry,“ prohlásil navzdory tomu, že v minulé sezoně tuto trofej s Red Devils získal.

Ani postup pro vítěze do třetího předkola Evropské ligy nezvyšuje výrazně atraktivitu a motivaci favoritů. „Pokud je tato soutěž oficiální soutěží, potom je důležitá pro Manchester United i jeho trenéra,“ neuchýlil se Mourinho k ostřejší kritice.

To jeho protějšek z Manchesteru City Pep Guardiola byl mnohem ostřejší. „Samozřejmě je dobré, pokud zvítězíte, ale jinak promrháte spoustu energie,“ hlásil Guardiola po výhře nad West Bromwichem 2:1.

A pak začal vypočítávat namáhavý program, který se rýsuje před jeho týmem. Sobotní zápas s Crystal Palace, pak úterní bitva v Lize mistrů se Šachtarem Doněck, o další tři dny později šlágr s Chelsea na Stamford Bridge.

„Jak říkám, hodně promrhané energie z pohledu trenérů. Ale věděli jsme, že nás to čeká, takže si nestěžuji. Když musíme hrát, tak budeme hrát,“ pokrčil Guardiola rameny.

Názor prý nezmění ani v případě, pokud hráči Manchesteru City ve Wembley zvednou trofej nad hlavu. „Pokud bude titul, je to OK. Ale lidé tomu stejně nedají moc uznání,“ zakončil své hodnocení Guardiola.

 

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud