SESTŘIHY: City po výhře 7:2 vede, derby bez gólů. Arsenal i Chelsea padly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Program 8. kola anglické Premier League nabídl šlágry i velká překvapení. Nort-West Derby mezi Liverpoolem a Manchesterem United skončilo bez gólů, zatímco City doma rozstřílelo Stoke 7:2 a vrátilo se do čela tabulky. Senzační porážku si naopak připsala Chelsea, která jako první tým v sezoně inkasovala od Crystal Palace a padla u něj 1:2. Stejný výsledek veze také Arsenal ze hřiště Watfordu, kde ještě dvacet minut před koncem vedl a o bod přišel v nastavení.

Domácí: Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Can, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (78. Oxlade-Chamberlain), Firmino (87. Solanke), Coutinho (79. Sturridge).

Hosté: de Gea – A. Valencia (C), P. Jones, Smalling, Darmian – A. Herrera, N. Matić – Young (90+3. Lindelöf), Mchitarjan (63. Lingard), Martial (65. Rashford) – R. Lukaku.

Domácí: Karius, Alexander-Arnold, Klavan, Milner, Oxlade-Chamberlain, Sturridge, Solanke

Hosté: Romero, Blind, Lindelöf, Lingard, Mata, Rashford, Tuanzebe

Hosté: Smalling, Young

Martin Atkinson – Lee Betts, Stephen Child

Anfield Road, Liverpool

52 912 diváků

Před výkopem šlágru kola na Anfield Road byli diváci svědky slavnostního úvodu. Jedna z tribun liverpoolského stadionu byla totiž nově pojmenována po klubové legendě Kennym Dalglishovi, jenž získal s Reds v roli hráče a později i trenéra osm ligových titulů, včetně toho posledního v roce 1990.

Zápas gól nepřinesl a United po něm ztrácejí na City dva body. Svěřenci Josého Mourinha nicméně díky dalšímu čistému kontu vyrovnali klubový rekord, když inkasovali v úvodních osmi ligových kolech pouze dvakrát.

"Myslím, že za náš výkon jsme si dnes zasloužili tři body. United si přijeli pro bod a ten také získali," řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. "Jsem si jistý, že tímhle stylem by Liverpool hrát nemohl - naproti tomu pro United je to normální. Je obtížné vypracovat si šance proti špičkovému týmu, který nastoupí s takto defenzivní taktikou, přesto jsme příležitosti rozhodnout měli," dodal.

"Bod bereme. Soupeř hrál velmi dobře, přesto jsme v prvním poločase měli utkání poměrně pod kontrolou a vypracovali si i nějaké šance," uvedl Mourinho. "Ve druhé půli jsem nemohl stáhnout unaveného Matiče, protože jsem za něj neměl na střídačce žádnou alternativu. Snažil jsem se dodat střídáním dynamiku našemu útoku, ale vedlo to pouze ke ztrátě středu pole," poukázal na množství absencí v záložní řadě.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Manchester United 0:0. Domácí tlačili, hosty podržel De Gea

Domácí: 17. Jesus, 19. Sterling, 27. Silva, 56. Jesus, 60. Fernandinho, 62. Sané, 79. B. Silva

Hosté: 44. Diouf, 47. Walker (vl.)

Domácí: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne (66. Gündoğan), Fernandinho (73. Y. Touré), Silva (C) – Sterling, Jesus (63. B. Silva), Sané.

Hosté: Butland – Edwards (54. Sobhi), K. Zouma, Wimmer (46. Martins Indi), Pieters – Diouf, D. Fletcher (C), Cameron, Choupo-Moting – Shaqiri – Jesé (46. Afellay).

Domácí: Bravo, Mangala, Danilo, Touré, Gündoğan, Silva, Agüero

Hosté: Grant, Martins Indi, Adam, Afellay, Sobhi, Berahino, Crouch

Hosté: Afellay

Craig Pawson – Ian Hussin, Andy Garratt, Andy Madley

Etihad Stadium, Manchester

54 128 diváků

Na Etihad stadium to po půlhodině hry vypadalo na jasnou záležitost - v rozmezí deseti minut se trefili postupně Gabriel Jesus, Sterling a David Silva. Jenže hostům se podařilo na přelomu poločasů snížit na rozdíl jediného gólu zásluhou Dioufa a vlastní branky Walkera.

Favorit měl přesto zápas stále pod kontrolou a dalšími třemi slepenými góly v rozmezí sedmi minut definitivně zlomil odpor Stoke. Podruhé skóroval Gabriel Jesus, jenž se podílel na deseti gólech svého týmu v posledních devíti domácích utkáních.

Tým pod vedením Pepa Guardioly nastřílel v prvních osmi kolech 29 gólů, což se nikomu v anglické nejvyšší soutěži nepodařilo 123 let.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Stoke 7:2. Koncert! Trefilo se šest domácích střelců

Domácí: 47. Eriksen

Hosté:

Domácí: Lloris – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – Trippier, Winks, Dier, Heung-min (75. Moussa Sissoko) – Eriksen, Alli (90+3. N'Koudou) – Kane (85. F. Llorente).

Hosté: Begović – A. Smith (75. Ibe), Francis, S. Cook (83. Mousset), Aké, Daniels – L. Cook, Surman, Gosling – Stanislas (75. Defoe), J. King.

Hosté: 18. Bakayoko

Domácí: Speroni – J. Ward, M. Sakho (C), Schlupp (76. Puncheon), van Aanholt – Cabaye (86. Riedewald), Milivojević, Dann – Zaha, Townsend, McArthur (85. Fosu-Mensah).

Hosté: Courtois – David Luiz, Azpilicueta, Cahill (C) – Moses (40. Zappacosta), Fàbregas, Bakayoko, Alonso – Willian (65. Musonda), Batshuayi (58. Pedro), E. Hazard.

Domácí: Henry, Fosu-Mensah, Kaikai, Sako, Tomkins, Puncheon, Riedewald

Hosté: Zappacosta, Scott, Rüdiger, Pedro, Caballero, Musonda, Christensen

Domácí: Milivojević, Dann

Hosté: Bakayoko

Selhurst Park (Londýn)

Hráči Crystalu Palace se poprvé v tomto ročníku radovali z gólu, po 731 minutách si vstřelil vlastní branku Azpilicueta. V 18. minutě srovnal Bakayoko, ale před koncem prvního poločasu rozhodl po individuální akci Wilfried Zaha.

Crystal Palace získal první tři body v sezoně, přesto zůstal poslední. "Blues" prohráli podruhé za sebou a na vedoucí City ztrácejí už devět bodů.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Chelsea 2:1

Domácí: 42. T. Abraham, 47. T. Abraham

Hosté:

Domácí: Fabiański – M. Olsson, Mawson, F. Fernández, Naughton – T. Carroll, Britton (C) (84. Clucas), Fer (73. Ki Song-jung) – L. Narsingh (76. Dyer) – T. Abraham, J. Ayew.

Hosté: Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Malone (81. Löwe) – Biling (60. Williams), Hogg (46. Mooy) – Kachunga, van La Parra, Ince – Depoitre.

Hosté: 19. Antonio

Domácí: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward (81. Barnes) – Arfield (46. Gudmundsson), Cork, Defour, Brady – Hendrick (46. Vokes) – Wood.

Hosté: Hart – Zabaleta, Fonte, Reid (C), Cresswell – Antonio, Lanzini (88. Masuaku), Kouyaté, Arnautović (46. Obiang) – Carroll, J. Hernández (75. D. Sakho).

Hosté: 39. Mertesacker

Domácí: Gomes (C) – Femenía, Mariappa (63. Carrillo), Britos, Holebas – Doucouré, Kabasele – Pereyra (81. Capoue), Cleverley, Richarlison – Gray (63. Deeney).

Hosté: Čech – Koscielny (85. Holding), Mertesacker (C), Monreal – Bellerín, Elneny, Xhaka, Kolašinac – Iwobi, Welbeck (61. Özil) – A. Lacazette (68. Giroud).

Domácí: Karnezis, Janmaat, Wagué, Watson, Capoue, Deeney, Carrillo

Hosté: Ospina, Holding, Wilshere, Özil, Coquelin, Giroud, Walcott

Domácí: Kabasele

N. Swarbrick – S. Ledger, A. Holmes

Vicarage Road, Watford

"Kanonýři" šli do vedení po hlavičce Pera Mertesackera, kapitán londýnského celku se v lize trefil po téměř čtyřech letech. Watford ale dokázal skóre otočit v průběhu druhého poločasu a připsal si první domácí výhru v sezoně.

Nejprve v 71. minutě vyrovnal z penalty Troy Deeney. Petr Čech tak nedokázal zneškodnit ani dvanáctý pokutový kop, kterému v dresu Arsenalu čelil. Ve druhé minutě nastavení dokonal obrat po závaru Tom Cleverley. Watford se posunul před svého soupeře na čtvrté místo, Arsenal je šestý.

SESTŘIH Premier League: Watford - Arsenal 2:1. Čech inkasoval rozhodující gól v nastavení

Domácí: 82. Knockaert

Hosté: 90. Rooney

Domácí: Ryan – Bruno (C), Duffy (74. Hünemeier), Dunk, Suttner – March (73. Izquierdo), Stephens, D. Pröpper, Knockaert – Groß – G. Murray (86. Is. Brown).

Hosté: Pickford – Holgate, M. Keane, Jagielka (C), Baines (85. Mirallas) – Schneiderlin, Gueye (69. Niasse) – Vlašić, G. Sigurdsson – Calvert-Lewin, Rooney (90+3. Davies).

30565 diváků

Fotbalisté Evertonu pouze remizovali v osmém kole anglické ligy na hřišti nováčka Brightonu 1:1. I na bod se navíc Everton, který zatím nesplňuje předsezinní očekávání, hodně nadřel. Zařídil mu jej minutu před koncem z penalty Wayne Rooney . Jiří Skalák ani Aleš Matějů nebyli v nominaci domácího týmu.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Everton 1:1

Na gól fanoušci v Brightonu čekali až do 82. minuty, kdy se po Grossově přihrávce přízemní střelou prosadil Anthony Knockaert. Vedení ale domácí udrželi jen sedm minut, poté Bruno fauloval ve vápně a pokutový kop s přehledem umístil k tyči Rooney. Everton čeká na venkovní výhru od 21. ledna.

Domácí: 80. Mahrez

Hosté: 63. Chadli

Domácí: Schmeichel – Simpson (74. Chilwell), Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Iborra (90+4. A. King), Ndidi, Albrighton – Iheanacho (74. Slimani) – Vardy.

Hosté: Myhill – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Livermore, Krychowiak, Barry – Jay Rodriguez (84. McClean), Rondón, Chadli (84. McAuley).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.