a dozvíte se vše jako první.
31. října 2017 • 07:45

SESTŘIHY: United odskočili Tottenhamu, Arsenal otáčel, uspěli favorité

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok

Fotbalisté Manchesteru United porazili v 10. kole anglické ligy Tottenham 1:0 a zůstali na druhém místě. Jediný gól vstřelil v 81. minutě střídající francouzský útočník Anthony Martial. Arsenal s Petrem Čechem v brance otočil duel se Swansea a nakonec zvítězil 2:1. Tři body brali i fotbalisté Manchesteru City za výhru 3:2 na hřišti West Bromwiche a dál zůstávají v čele tabulky. Uspěl také Liverpool, který si doma poradil s Huddersfieldem 3:0. Chelsea pak zvítězila v Bournemouthu 1:0, stejným výsledkem si Burnley poradilo s Newcastlem.

Hosté:

Domácí: de Gea – Bailly, Smalling, P. Jones – A. Valencia (C), A. Herrera, N. Matić, Young (90+3. Darmian) – R. Lukaku, Mchitarjan (65. Lingard), Rashford (70. Martial).

Hosté: Lloris (C) – Alderweireld, Dier, Vertonghen – Aurier, Moussa Sissoko (62. M. Dembélé), Winks, Eriksen, Davies – Alli – Heung-min (62. F. Llorente).

Domácí: Romero, Blind, Darmian, Lingard, McTominay, Mata, Martial

Hosté: Vorm, Sánchez, Trippier, Rose, N'Koudou, Dembélé, Llorente

Domácí: A. Valencia

Jonathan Moss – Simon Bennett, Andy Halliday

Old Trafford, Manchester

75 034 diváků

Tottenhamu se na Old Trafford dlouhodobě nedaří, od zrodu Premier League v roce 1992 tam prohrál už dvacetkrát. Svěřenci trenéra Pochettina se navíc museli obejít bez nejlepšího střelce soutěže Kanea, jenž se zranil v závěru minulého ligového zápasu proti Liverpoolu.

Šancí se diváci dočkali až v druhém poločase. Rashfordova dorážka ani Valenciova dělovka z hranice vápna se ale neujaly, podobně jako na druhé straně tutovka Alliho, jenž nedokázal usměrnit do sítě Eriksenův dloubáček za obranu.

Klíčovou úlohu v závěrečných minutách sehrál útočník "Rudých ďáblů" Lukaku. V 79. minutě nejprve hlavou trefil tyč a o dvě minuty později prodloužil vysoký míč do běhu Martialovi, který se postaral o jediný gól zápasu. Francouzský útočník vstřelil v novém ročníku už čtvrtý gól z pozice střídajícího hráče, v tomto ohledu je nejlepší v lize.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Tottenham 1:0. Šlágr rozhodl v závěru Martial

Hosté: 22. Clucas

Domácí: Čech – Koscielny, Mertesacker (C), Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac (78. Holding) – Özil, A. Lacazette (81. Giroud), Alexis Sánchez.

Hosté: Fabiański – van der Hoorn (82. Dyer), F. Fernández (C), Mawson – Naughton, Ki Song-jung, Fer, T. Carroll (84. McBurnie), Clucas – J. Ayew (81. L. Narsingh), T. Abraham.

Domácí: Macey, Holding, Wilshere, Iwobi, Coquelin, Giroud, Walcott

Hosté: Nordfeldt, Dyer, Mesa, Narsingh, Routledge, McBurnie, Rodon

Lee Mason. Asistenti: Harry Lennard, Derek Eaton. Čtvrtý rozhodčí: Lee Probert

Emirates Stadium, London

59493 diváků

Arsenal s Čechem v brance doma prohrával se Swansea po gólu Clucase, po pauze ale domácí zásluhou Kolašinace a Ramseyho utkání otočili.

Trenér "kanonýrů" Wenger tak oslavil 800. zápas v Premier League vítězstvím. Arsenal navíc na svém hřišti vyhrál dohromady ve všech soutěžích 13 zápasů za sebou, což je nejdelší série od přesunu klubu na stadion Emirates.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Arsenal - Swansea 2:1. Domácí otáčeli, hrdinou byl Kolosinac

Hosté:

Domácí: Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Klavan, A. Moreno – Milner, Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (81. Solanke), Sturridge (73. Can), Firmino (66. Oxlade-Chamberlain).

Hosté: Lössl – Smith (C) (69. Hadergjonaj), Jørgensen, Schindler, Löwe – Williams (69. Mounié), Hogg – van La Parra (34. Kachunga), Mooy, Ince – Depoitre.

Domácí: Karius, Woodburn, Robertson, Grujić, Oxlade-Chamberlain, Can, Solanke

Hosté: Green, Malone, Cranie, Kachunga, Quaner, Hadergjonaj, Mounié

Hosté: Smith

K. Friend – R. West, M. Scholes

Anfield Road, Liverpool

53268 diváků

Liverpoolu se za celý první poločas nepodařilo najít recept na obranu Huddersfieldu, těsně před pauzou navíc Salah neproměnil pokutový kop. "Reds" k jasné výhře 3:0 nakonec nasměroval v 50. minutě Sturridge, pro kterého to byl stý gól v kariéře na klubové úrovni.

Hosté: 10. Sané, 15. Fernandinho, 64. Sterling

Domácí: Foster – McAuley (68. Phillips), Hegazy, J. Evans (C) – Nyom, Livermore, Krychowiak (81. McClean), Barry, Gibbs – Jay Rodriguez, Rondón (58. Robson-Kanu).

Hosté: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – B. Silva (61. Sterling), Jesus (82. Gündoğan), Sané.

Domácí: Myhill, Chadli, Brunt, Phillips, McClean, Yacob, Robson-Kanu

Hosté: Bravo, Mangala, Danilo, Sterling, Gündoğan, Touré, Agüero

Domácí: J. Evans, Hegazy

Hosté: Jesus, Otamendi, Walker

Jones – Wilkes, McDonough

The Hawthorns, West Bromwich

V zápase mezi West Bromwichem a City padly v úvodu tři branky v rozmezí necelých pěti minut. Nejprve se trefil v 10. minutě Sané, pro nějž to byl šestý gól v posledních sedmi ligových zápasech. Záhy vyrovnal domácí Rodriguez, vedení na stranu City ale opět překlopil v 15. minutě přízemní střelou z dálky Fernandinho.

Svěřenci kouče Guardioly zápasu jasně dominovali a dokázali přidat ještě třetí gól, když se po hodině hry prosadil před bránou Sterling. Hráči WBA ve druhé minutě nastavení ještě zdramatizovali závěr zásluhou Phillipse, na víc se už ale nevzmohli. "Citizens" prožívají svůj historicky nejlepší vstup do soutěže, v úvodních deseti kolech si připsali 28 bodů z 30 možných.

Hosté: 51. E. Hazard

Domácí: Begović – Francis (C), Aké, S. Cook – A. Smith, L. Cook, Stanislas (63. Pugh), Surman, Daniels – Defoe (46. Ibe), Afobe (74. C. Wilson).

Hosté: Courtois – Azpilicueta (C), David Luiz, Rüdiger – Zappacosta, Fàbregas, Bakayoko, Alonso – Pedro (79. Drinkwater), E. Hazard (84. Willian) – Morata (79. Batshuayi).

Domácí: Boruc, Gosling, Pugh, Arter, Wilson, Mousset, Ibe

Hosté: Caballero, Drinkwater, Willian, Batshuayi, Cahill, Christensen, Ampadu

Domácí: A. Smith, Francis

Pawson – Betts, Smart

Vitality Stadium, Bournemouth

Bournemouth odolával tlaku favorizované Chelsea 51 minut, než se Francis při odkopu špatně zorientoval a nabídl samostatný únik Edenu Hazardovi. Belgický křídelník propálil brankáře na přední tyč a zařídil obhájci titulu čtvrtou venkovní výhru v sezoně. Svěřenci Antonia Conteho jsou na čtvrtém místě, Bournemouth se nachází na sestupové předposlední příčce.

Hosté: 7. S. Davis

Domácí: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (87. March) – Groß (84. Is. Brown) – G. Murray.

Hosté: Forster – Soares, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Tadić (84. S. Long), Ward-Prowse (84. P.-E. Höjbjerg), Boufal (73. Redmond) – Gabbiadini.

Domácí: Hemed, Goldson, March, Schelotto, Krul, Suttner, Brown

Hosté: Jošida, Stephens, Long, McCarthy, Redmond, Höjbjerg, McQueen

Domácí: G. Murray, Duffy, Bong

Neil Swarbrick – Constantine Hatzidakis, Scott Ledger

Amex Stadium (Brighton)

Fotbalisté Brightonu remizovali  se Southamptonem 1:1. Oba týmy bodovaly ve třetím zápase po sobě a jsou ve středu tabulky. V nominaci Brightonu nebyli záložník Jiří Skalák ani obránce Aleš Matějů. Southampton vedl od sedmé minuty. Ward-Prowse z přímého kopu orazítkoval tyč, od které se míč odrazil k Davisovi, jenž hlavou zakončil do odkryté branky. Domácí dokázali vyrovnat krátce po přestávce, když Murray využil centr Grosse.

Hosté:

Domácí: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez (75. Okazaki), Ndidi, Iborra, Chilwell (83. Albrighton) – Gray – Vardy (90. Iheanacho).

Hosté: Pickford – Kenny, Jagielka (C), A. Williams, Baines – Mirallas (46. Niasse), Davies, Gueye, Lennon (46. Baningime) – Rooney (74. G. Sigurdsson) – Calvert-Lewin.

Domácí: Albrighton, Dragović, Hamer, Iheanacho, King, Okazaki, Slimani

Hosté: Robles, Sigurdsson, Schneiderlin, Niasse, Lookman, Holgate, Baningime

Hosté: Davies, Gueye

Marriner – Beck, Massey-Ellisová

King Power Stadium, Leicester

31 891 diváků

Trenér Claude Puel prožil vítěznou premiéru na lavičce Leicesteru. V 18. minutě se do sítě Evertonu po rychlém protiútoku a Mahrizově přihrávce trefil Vardy a o chvíli později si Kenny srazil do vlastní brány Grayův centr. "Lišky" bodovaly počtvrté v řadě, stejný počet zápasů čeká Everton na výhru.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Leicester - Everton 2:0. Domácí rozhodli v prvním poločase

Hosté: 31. J. Hernández, 43. A. Ayew

Domácí: Speroni – J. Ward (60. Sako), Dann (C), Tomkins, van Aanholt (11. Fosu-Mensah) – Milivojević, Cabaye – Townsend, Loftus-Cheek, Schlupp – Zaha.

Hosté: Hart – Zabaleta (62. Antonio), Fonte (76. Rice), Ogbonna, Cresswell (46. Masuaku) – E. Fernandes, Kouyaté, Noble (C) – A. Ayew, J. Hernández, Lanzini.

Hosté: 16. D. Fletcher

Domácí: Gomes – Femenía, Kabasele, Britos, Holebas – Capoue (58. Gray), Doucouré – Carrillo (80. Hughes), Cleverley, Richarlison – Deeney (C).

Hosté: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer – Diouf, D. Fletcher, Allen, Pieters – Shaqiri (88. Adam), Sobhi (78. Berahino) – Choupo-Moting.

Hosté:

Domácí: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Brady, Defour (76. A. Westwood), Cork, Gudmundsson – Hendrick – Barnes.

Hosté: Elliot – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, Manquillo – Diamé (83. Gayle), Shelvey – Ritchie (79. Jacob Murphy), Ayoze Pérez (76. Hayden), Atsu – Joselu.

Domácí: Lindegaard, Bardsley, Arfield, Vokes, Long, Wells, Westwood

Hosté: Darlow, Clark, Gámez, Gayle, Hayden, Murphy, Saivet

Domácí: Gudmundsson, Cork, Tarkowski