Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Southampton - 29. října 2017   14:30

Brighton
52' G. Murray (Groß)
1:1
(0:1)
Southampton
7' S. Davis
Brighton
Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (87. March) – Groß (84. Is. Brown) – G. Murray.
Krul – Hemed, Goldson, March, Schelotto, Suttner, Is. Brown.
Neil Swarbrick – Constantine Hatzidakis, Scott Ledger
Amex Stadium (Brighton)
Southampton
Forster – Soares, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Tadić (84. S. Long), Ward-Prowse (84. P.-E. Höjbjerg), Boufal (73. Redmond) – Gabbiadini.
A. McCarthy – Jošida, Stephens, S. Long, Redmond, P.-E. Höjbjerg, McQueen.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Southampton 1:1

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek neděle.
Pozápasové statistiky

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:10.
Zápas skončil a v šatně žádného z týmů dnes vítězný pokřik nezazní. Utkání se totiž skončilo remízou 1:1. Hosté měli lepší vstup do utkání a už v sedmé minutě šli do vedení, když míč do brány dorazil Davis. Domácí pak převzali postupně otěže zápasu, ale v první poločase se jim ještě vyrovnat nepodařilo. Přišlo to až v půli druhé. To se prosadil hlavou Murray. Místo toho, aby Brighton ještě více přitlačil na pilu a přidal ještě jednu branku se však s postupem času nechal zatlačit do obrany. Ale ani Southampton si už ve zbytku utkání žádnou velkou šanci nevytvořil.
90+4'
90+3'
Brighton je stažený před vlastní šestnáctkou, ale Southampton nedokáže překonat jejich obranný blok.
90+2'
Southampton je zatím tráví na polovině Brightonu, ale zatím se nepropracoval moc blízko k jeho bráně.
90+2'
Nastavený čas bude trvat tři minuty.
90+1'
Gaëtan Bong tvrdě zajel skluzem zezadu do Longa a vidí za to žlutou kartu.
90'
Glenn Murray mohl s míčem postupovat dopředu, ale nakonec se možná zbytečně rozhodl přihrávat dozadu.
90'
Brighton se dokázal ubránit, ale sám pak s míčem ve své moci příliš dlouho nepobyl.
89'
Míč Redmonda od rohového praporku mířil na van Dijka, ten se ale k hlavičce nedostal. Následovat bude autové vhazování Southamptonu.
88'
Z pravé strany centroval do šestnáctky Cédric Soares, trefil ale pouze hlavu Gaëtana Bonga. Bude to roh pro hosty.
87'
Druhé střídání Brightonu. Ze hřiště odchází Izquierdo, místo něj dostane šanci Solly March.
86'
Brihton byl v posledních minutách trochu pod tlakem, ale je to domácí tým, takže by měl vyvinout snahu s utkáním ještě něco udělat.
85'
Konec utkání se pomalu blíží. Uvidíme, jak tato střídání obě mužstva ovlivní. A které bude hladovější po vítězném gólu.
84'
Hosté si připravili hned dvě střídání. Odchází Tadić a Ward-Prowse, místo nich jdou na plac Shane Long a Pierre-Emile Höjbjerg.
84'
Domácího Große nahradí Brown.
82'
Nakonec z pravé strany zajímavě odcentroval James Ward-Prowse. Domácí ale dokázali míč odvrátit.
82'
Southampton je na míči a snaží se krátkými přihrávkami dostat do pokutového území soupeře.
80'
K hlavičce se dostal na zadní tyči Wesley Hoedt, jenže nedokázal míč usměrnit pod břevno. Branku přestřelil.
79'
Manolo Gabbiadini byl faulován zezadu a Shane Duffy za to dostává žlutou kartu.
78'
Großovi přihrávka nevyšla, ale domácí se zase rychle dostali k míči. Jenže ani další pas jim nevyšel.
77'
Anthony Knockaert si navedl míč na levačku a vystřelil z dálky. Branku Forstera vůbec netrefil.
76'
Nakonec nemohou, protože je zdržel rozhodčí. Nelíbilo se mu, odkud chtěli hosté vhazovat.
75'
Míč skončil v zámezí. Vhazovat budou hosté a mohou jít do rychlého protiútoku.
74'
James Ward-Prowse zezadu fauloval u půlící čáry Bonga. Míč budou mít domácí.
73'
První střídání zápasu. Místo Boufala si zahraje Nathan Redmond.
72'
Duffy zakončoval z pokutového území, ale střela mu nevyšla. Netrefil bránu.
72'
Domácí pak ještě kopali rohový kop, obrana Southamptonu si s ním poradila a míč odvrátila.
71'
Z pravé strany na druhé straně pálil José Izquierdo, ale trefil jen obránce hostů van Dijka.
70'
Roh ale v podání Southamptonu nebyl moc nebezpečný, domácí se dokázali ubránit.
70'
Z levé strany přihrál do šestnáctky Bertrand. Ke střele se protlačil Manolo Gabbiadini, ale jeho střela na bližší tyč byla sražena na rohový kop.
69'
Forster byl u míče dřív než přibíhající Glenn Murray. Dobré čtení hry brankáře Southamptonu.
69'
Další Knockaertův centr, tentokrát levačkou. Neměl moc dobré parametry.
68'
Jeho centr ale nikoho z jeho spoluhráčů nenašel. Míč odvracel Sofiane Boufal.
67'
První rohový kop pro Brighton v zápase. Rozehraje ho Anthony Knockaert.
66'
Brighton má v posledních minutách více ze hry, ale zatím si další gólovou příležitost vypracovat nedokázal.
65'
Podobně to skončilo i na pravém křídle Southamptonu. Dušan Tadić nepřesně přihrál na Hoedta.
64'
Přihrávka na Bertranda byla příliš dlouhá, ani tento rychlík už míč ve hřišti nestihl.
62'
Glenn Murray jednoznačně zezadu fauloval Wesleyho Hoedta. Ten se pak po něm obral, takže žlutou kartu vidí nakonec oba.
61'
mistr centrů Pascal Groß cpal míč do vápna tentokrát z levé strany. Ale svou šestou asistenci v tomto ročníku Premier League si nepřipsal.
60'
Centr ze standardní situace ale doplul jen do připravených rukavic Frasera Forstera.
59'
Ryan Bertrand se sice diví, ale v souboji s Knockaertem si opravdu počínal nedovoleně.
58'
Murray se zapojil do kombinace svého týmu. Jenže moc platný nebyl, přihrál nepřesně a míč skončil v autu.
57'
Z pravé strany letěl centr do vápna na Murrayho. Ten se k hlavičce dostal, ale neodkázal trefit bránu.
56'
Teď už ale zase vzal otěže hry do svých rukou Brighton a trpělivou kombinací hledá skuliny v obraně soupeře.
55'
Boj o míč ve středu pole vyhráli hosté a budou se moci i s míčem přesunout na soupeřovu polovinu.
54'
Domácí si vybojovali rohový kop. Ten ale příliš velký vzruch ve vápně Brightonu nepřinesl.
53'
Takže vlastně začínáme v podstatě od nuly. Uvidíme, zda bude mít Brighton chuť přidat další gól nebo bude vyčkávat, co předvede soupeř.
52'
Brighton právě vstřelil branku!
Jenže tentokrát je vše úplně naopak, skórovali domácí a srovnávají na 1:1. Knockaert přihrál doprava na Große. Ten našel precizním centrem GLENNA MURRAYHO. Ten trefil míč hlavou skvěle, FOrster si sice na balón sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. Asistence: Pascal Groß.
50'
Southampton je ve druhém poločase zatím aktivnější. Stejně tak tomu bylo i na začátku první půle a hosté nakonec i skórovali.
49'
Výborně čtení hry předvedl brankář Brightonu Mathew Ryan. Vyběhl z brány a u míče byl dříve než Dušan Tadić.
49'
Tento roh al tak nebezečný nebyl. I když letěl míč do nebezpečného prostoru, domácí se ubránili a navíc tam byl faul ze strany So'tonu.
48'
Po rohovém kopu střílel z odraženého míče Sofiane Boufal. Míč byl lehce tečovaný, takže to bude další roh.
47'
A ten centr nakonec nebyl vůbec špatný. Ale skvělou obrannou hlavičku předvedl Lewis Dunk. Bude to rohový kop hostů.
47'
Další nedovolený zákrok Brghtonu, jeho obětí se stal Manolo Gabbiadini. Stále je to ale dost daleko od brány. Do vápna nicméně nejspíš přiletí centr.
46'
Rozhodčí zaznamenal faul Brightonu na polovině hřiště, míč tam budou mít hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
První poločas skončil, žádný super pohledný fotbal se v Brightonu nehrál. Lepší vstup do utkání měl hosté a už v sedmé minutě šli do vedení. To když nejprve z přímého kopu trefil Ward-Prowse tyčku a míč pak do brány dorazil Davis. Brighton pak postupně začal hře dominovat, ale žádnou velkou šanci si nevypracoval. Hlavně se spoléhal na centry. Pröpperova hlavička mířila jen doprostřed brány a Duffy hlavou branku úplně minul.
45+2'
45+1'
Domácí reklamovali ruku Murraho a měli pravdu. Rozhodčí se přiklonil k tomu, že si útočník Brightonu míč opravdu zpracoval rukou.
45+1'
Nastavovat se bude v prvním poločase jedna minuta.
45'
Centr Pascala Große nebyl přesný. Cédric Soares míč hrudí sklepl svému brankáři Forsterovi.
44'
Knockaertovi ale tentokrát jeho centr nevyšel, takže mohli zůstat hosté celkem v klidu.
43'
Pascal Groß se stal obětí faulu a bude to další standardka pro Brighton.
42'
Knockaertův centr už byl mnohem zajímavější. Shane Duffy se položil do hlavičky, ale branku minul.
41'
Brighton obléhá šestnáctku Southamptonu. Zatím ale pouze centry a nejsou z toho velké šance.
40'
Virgil van Dijk v souboji dvou sedmnáctek o míč zasáhl loktem do hlavy Glenna Murrayho.
39'
Míč pak putoval na kopačky Josého Izquierda. Ten ale ke střele nedostal. Následně letěl do vápna centr, ale skončil jen u Forstera.
38'
Pascal Groß našel přihrávkou Anthonyho Knockaerta. Ten měl co dělat, ale k míči se dokázal dostat.
37'
V posledních minutích se hra vyrovnala. Brighton už nemá tak velké držení míče jako předtím a Southampton znovu začíná více pomýšlet na útočení.
36'
Cédric Soares fauloval v blízkosti pokutového území Brightonu Bonga.
35'
Znovu rohový kop Southamptonu nevyšel. Míč z pokutového území dokázal dostat Anthony Knockaert.
35'
Sofiane Boufal našel přihrávkou ve vápně Dušana Tadiće- Jeho střelu po zemi ale obrana Brightonu srazila mimo bránu.
34'
Jenže rohová kop nic zajímavého pro Southampton nepřinesl. Domácí se dokázali ubránit. Rozehrávka na krátko nebyla dobrou variantou.
33'
A ti vybojovali vůbec první rohový kop zápasu.
32'
Manolo Gabbiadini se dostal k míči v blízkosti pokutového území, ale neviděl možnost, jak by se tam mohl dostat, tak raději přihrál zpět svým spoluhráčům.
31'
První půlhodina nepředvedla žádný tempo fotbal. Hraje se hlavně mezi šestnáctkami, žádný tým si není schopen ze hry vytvořit šanci.
30'
Hosté se nerozpakovali a do své rozehrávky zapojili i brankáře Forstera.
29'
Brighton sportovně vrátil míč a může se znovu pokračovat ve hře.
28'
K zemi se poroučel Dušan Tadić. Bylo to výsledkem nezaviněné srážky uprostřed hřiště.
27'
Ani teď to hostům nevyšlo. Gabbiadini přebíral míč v ofsajdu.
26'
Pascal Groß hlledal přihrávkou z pravé strany v pokutovém území Murrayho, ale přihrál mu jen na paty. S tím nemohl útočník Brightonu nic dělat.
25'
Jenže Southamptonu to od té jeho vstřelené branky v útoku neladí. Nedokáže si vypracovat střeleckou příležitost.
24'
Virgil van Dijk si poradil s rozehrávkou i když ho napadal Glenn Murray. Southampton tak může rozjet po delší době útočnou akci.
23'
Tlak Brightonu je sice vytrvalý, ale obrana Southamptonu se zatím brání relativně v pohodě. Chybí tomu ze strany Brightonu nějaká nápad.
22'
Přenesení míče na levou stranu Brightonu nevyšlo. Ale ani akce hostů pak netrvala dlouho, takže jsou u míče zase fotbalisté domácího celku.
21'
Bruno tentokrát z pravé strany odcentrovat nedokázal. Navíc si pomohl faulem.
20'
Brighton v posledních minutích převzal kontrolu nad hrou. Má za posledních 10 minut více než 70 procent držení míče.
19'
Míč nacentroval ze standardní situace do vápna Anthony Knockaert. Byl to dobrý míč a našel hlavu Davyho Pröppera. Ten ale mířil jen doprostřed brány.
18'
Ryan Bertrand prohrál souboj a přišel o míč. Proto musel nedovoleně zastavit unikajícího Pascala Große.
17'
Ryan Bertrand si dával s vhazováním hodně načas. Nakonec míč nevhodil do hry vůbec dobře a výsledkem je aut pro domácí.
16'
Fraser Forster zatím dnes moc práce nemá. Teď sebral ze vzduchu centr Bruna z pravé strany.
15'
Manolo Gabbiadini byl proti přesile protihráčů, přesto ale dokázal míč přihrát spoluhráči na pravou stranu. Pak ale obrana Brightonu přeci jen akci hostů zastavila.
14'
Dale Stephens se pasoval do role režiséra rozehrávky Brightonu. Snaží se najít slabinu Southamptonu, kudy by mohl jeho tým proniknout do pokutového území.
13'
Celkově se ale zdá, že utkání po úvodní brance přišlo o tempo, které měl předtím.
12'
Brighton už vylezl ze své obranné ulity, hráči Southamptonu jsou naopak stažení v obranném postavení.
11'
Domácí to zkusili po pravém křídle. Po hezké kombinaci se k míči dostal Bruno, ale jeho centr byl přetažený.
10'
Hra se teď odehrává ve středu pole. Oba týmy si vyměnily autové vhazování v blízkosti půlící čáry.
9'
Brighton se zatím na polovinu soupeře moc nepodíval. Nepovedlo se mu to ani nyní, protože hosté zastavili jeho akci už v zárodku.
8'
Hosté byli v úvodu aktivnější a tento gól si jednoznačně zasloužili.
7'
Southampton právě vstřelil branku!
Ward-Prowse trefil míč náramně, ale měl smůlu, protože trefil tyčku. Nakonec to ale Southamptonu nevadilo, protože míč do sítě dorazil STEVEN DAVIS, který si zkušeně pohlídal, aby nebyl v ofsajdu. Bez asistence.
6'
Míč si bere a staví James Ward-Prowse.
5'
Znovu jsou u míče domácí fotbalisté. Sofiane Boufal si nevedl míč na střed a pak ho fauloval Dale Stephens. Bude z toho zajímavá standardní situace. Jednoznačně pozice na střelu.
4'
Brigton se v úvodních minutích zatím jen brání a čeká, s čím přijde hostující tým. Nyní Lewis Dunk dokázal vystihnout přihrávku směřující na Manola Gabbiadiniho.
3'
Cédric Soares vyzval přihrávkou k náběhu Jamese Warda-Prowseho. Ten ještě míč na hrací ploše podle rozhodčích stihl, ale pak nikoho svým centrem ve vápně nenašel.
2'
Začátek zápasu je ve znamení pozvolné kombinace. Míč si nyní vyměňují obránci Southamptonu.
1'
Domácí hrají v bílomodrých dresech, hosté v červenobílých.
1'
Hráči obou mužstev už se připravují na úvodní výkop zápasu.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Hemed, Goldson, March, Schelotto, Suttner, Is. Brown.

Southampton FC: Forster – Soares, V. van Dijk, Hoedt, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Tadić, Ward-Prowse, Boufal – Gabbiadini.
Náhradníci: A. McCarthy – Jošida, Stephens, S. Long, Redmond, P.-E. Höjbjerg, McQueen.

Rozhodčí: Neil Swarbrick – Constantine Hatzidakis, Scott Ledger.
Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu se letos opět pokoušejí dostat zpět na pozice, které zaručují pohárovou Evropu. Start ale zatím není zcela ideální, neboť Saints zatím patří pozice v přesné polovině tabulky, tedy na desátém místě. Podobně jako u Brightonu, tak i u Southamptonu zaujme velmi nízká střelecká produktivita. Hostující tým dnešního utkání zatím skóroval pouze osmkrát, naopak se může chlubit lepší defenzívou, než třeba Liverpool, Chelsea či Arsenal.
Brighton & Hove Albion FC

Nováček soutěže z Brightonu zatím plní očekávání vedení klubu, neboť se nachází mimo sestupové pozice. Domácí celek dnešního utkání okupuje dokonce dvanáctou příčku, přičemž z posledních čtyř ligových utkání prohrál pouze jediné. Nelichotivý je ale pohled na počet vstřelených branek, který zatím čítá devět úspěšných tref. Napomohlo tomu i utkání z minulého týdne, kdy Brighton trochu překvapivě zdolal Kladiváře z West Hamu poměrem 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Brighton & Hove Albion FC a Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.