Sánchez už zářil za United. Připravil dva góly, křičeli na něj: Škoda peněz | iSport.cz
27. ledna 2018 • 04:50

Sánchez už zářil za United. Připravil dva góly, křičeli na něj: Škoda peněz

LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?

První polovina velké lednové výměny Alexis Sánchez - Henrik Mchitarjan má za sebou debut v novém dresu. Zatímco arménský šikula v semifinále Carabao Cupu proti Chelsea nastoupit nemohl, maličký Chilan měl v zápase 4. kola FA Cupu proti čtvrtoligovému Yeovilu možnost naskočit od první minuty. A využil ji skvěle.

José Mourinho dostal k 55. narozeninám a 100. zápasu na lavičce United dárek v podobě výhry 4:0 nad čtvrtiligovým Yeovilem. O dárky v podobě gólů se postarali čtyři různí střelci, přesto nejvíc z hráčů Rudých ďáblů vyčníval právě Alexis Sánchez. 29letý Chilan si nic nedělal z pokřiků fandů Yeovilu, kteří ho nazývali "ztrátou peněz," a řídil hru svého týmu.

Sám se sice gólově neprosadil, z levé strany ofenzivní trojice byl ale mozkem téměř všech útočných akcí. Jeho kreativita byla zužitkována ve 41. minutě, když našel před vápnem Marcuse Rashforda. Mladý Angličan se proháčkoval mezi obránci a otevřel skóre zápasu.

V 61. minutě pak Alexis skvěle využil rychlý brejk. Pohledem zkontroloval náběh Juana Maty na pravé straně, pak ale vyslal nečekaný pas doleva na Andera Herreru, který zvýšil na 2:0. Další branky, o které se postarali střídající Jesse Lingard a Romelu Lukaku, už chilská hvězda sledovala z pohodlí lavičky.

Zatímco fandové Yeovilu mohli zpytovat svědomí za posměšné pokřiky, přiznivci United mohli jen uznale zatleskat. A chválu si Alexis mohl poslechnout i od expertů. Podle Alana Shearera může jeho příchod probudit oheň v některých strádajících hráčích. "Teď mají dvě možnosti. Buď můžou sedět a trucovat, nebo si vyhrnou rukávy a zabojují o svoji šanci. Vědí, že v základu bude vždy Alexis a Lukaku, a řeknou si, že tam chtějí být s nimi," prohlásil bývalý kanonýr Newcastlu.

O víkendu se sice Premier League nehraje, Alexis ale bude mít další šanci na svou první trefu v dresu Rudých ďáblů už ve středu. Navíc v pikantním zápase. Druzí United nastoupí na hřišti pátého Tottenhamu, tedy největšího rivala Sánchezova bývalého zaměstnavatele Arsenalu.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY