25. února 2018 • 19:50

Arsenal - City 0:3. Guardiola slaví první trofej, ovládl Ligový pohár

Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho

Fotbalisté Manchesteru City popáté v historii získali anglický Ligový pohár. Ve finále ve Wembley porazili londýnský Arsenal jasně 3:0. Tři roky po sobě má trofej držitele z Manchesteru: v sezoně 2015/16 ji získali "Citizens" a v minulém ročníku rivalové z United.

digi tv

Arsenal, v jehož brance stál znovu David Ospina, měl první velkou šanci zápasu v osmé minutě, Aubameyang však gólmana Brava zblízka nepřekonal. O deset minut později se dostali do vedení svěřenci trenéra Pepa Guardioly, poté co Bravův výkop nezachytil stoper Mustafi, Agüero se dostal k míči a přeloboval Ospinu. Argentinský kanonýr se trefil v každém z posledních pěti soutěžních zápasů proti "Kanonýrům".

V průběhu zápasu musely oba týmy střídat kvůli zraněním. Už v prvním dějství se Arsenalu zranil bek Monreal a krátce po změně stran musel hřiště opustit záložník "Citizens" Fernandinho.

Londýnský klub se nemohl dostat do hry, v ofenzivě byli nadále aktivnější hráči Manchesteru a tlak zužitkovali k dalším dvěma trefám. V 58. minutě se jim povedl signál, po De Bruyneho rohovém kopu poslal Gündogan střílenou přihrávku Kompanymu a stoper změnil směr míče tak, že Ospina nemohl zareagovat.

O chvíli později neuhlídala defenziva Davida Silvu a španělský reprezentant definitivně rozhodl. "Kanonýři" ve Wembley inkasovali tři branky poprvé od října 1999, kdy prohráli v Lize mistrů 2:4 s Barcelonou.

Arsenal prohrál ve finále Ligového poháru pošesté, což se žádnému jinému týmu nestalo. Neúspěšný byl také v letech 1968, 1969, 1988, 2007 a 2011.

Anglický fotbalový Ligový pohár - finále:

Arsenal - Manchester City 0:3 (0:1)

Branky: 18. Agüero, 58. Kompany, 65. D. Silva.

Hosté: 19. Agüero, 58. Kompany, 65. Silva

Domácí: Ospina – Koscielny, Mustafi, Chambers – Monreal, Xhaka, Wilshere, Bellerín – Özil, Ramsey – Aubameyang.

Hosté: Bravo – Walker, Danilo, Otamendi, Kompany (C) – Fernandinho, Gündogan, De Bruyne – D. Silva, Sané, Agüero.

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Manchester City 34 29 3 2 98:25 90
2.  Manchester Utd. 34 23 5 6 65:26 74
3.  Liverpool 35 20 11 4 80:37 71
4.  Tottenham 34 20 8 6 66:31 68
5.  Chelsea 34 19 6 9 59:34 63
6.  Arsenal 34 17 6 11 66:46 57
7.  Burnley 35 14 11 10 35:32 53
8.  Everton 35 12 9 14 40:54 45