25. února 2018 • 19:50

Arsenal - City 0:3. Guardiola slaví první trofej, ovládl Ligový pohár

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc Jste ostuda Říma, slyšel Di Francesco od italských novinářů. Od Schicka čeká víc

Fotbalisté Manchesteru City popáté v historii získali anglický Ligový pohár. Ve finále ve Wembley porazili londýnský Arsenal jasně 3:0. Tři roky po sobě má trofej držitele z Manchesteru: v sezoně 2015/16 ji získali "Citizens" a v minulém ročníku rivalové z United.

Arsenal, v jehož brance stál znovu David Ospina, měl první velkou šanci zápasu v osmé minutě, Aubameyang však gólmana Brava zblízka nepřekonal. O deset minut později se dostali do vedení svěřenci trenéra Pepa Guardioly, poté co Bravův výkop nezachytil stoper Mustafi, Agüero se dostal k míči a přeloboval Ospinu. Argentinský kanonýr se trefil v každém z posledních pěti soutěžních zápasů proti "Kanonýrům".

V průběhu zápasu musely oba týmy střídat kvůli zraněním. Už v prvním dějství se Arsenalu zranil bek Monreal a krátce po změně stran musel hřiště opustit záložník "Citizens" Fernandinho.

Londýnský klub se nemohl dostat do hry, v ofenzivě byli nadále aktivnější hráči Manchesteru a tlak zužitkovali k dalším dvěma trefám. V 58. minutě se jim povedl signál, po De Bruyneho rohovém kopu poslal Gündogan střílenou přihrávku Kompanymu a stoper změnil směr míče tak, že Ospina nemohl zareagovat.

O chvíli později neuhlídala defenziva Davida Silvu a španělský reprezentant definitivně rozhodl. "Kanonýři" ve Wembley inkasovali tři branky poprvé od října 1999, kdy prohráli v Lize mistrů 2:4 s Barcelonou.

Arsenal prohrál ve finále Ligového poháru pošesté, což se žádnému jinému týmu nestalo. Neúspěšný byl také v letech 1968, 1969, 1988, 2007 a 2011.

Anglický fotbalový Ligový pohár - finále:

Arsenal - Manchester City 0:3 (0:1)

Branky: 18. Agüero, 58. Kompany, 65. D. Silva.

Domácí:

Hosté: 19. Agüero, 58. Kompany, 65. Silva

Domácí: Ospina – Koscielny, Mustafi, Chambers – Monreal, Xhaka, Wilshere, Bellerín – Özil, Ramsey – Aubameyang.

Hosté: Bravo – Walker, Danilo, Otamendi, Kompany (C) – Fernandinho, Gündogan, De Bruyne – D. Silva, Sané, Agüero.

Domácí: Bellerín, Ramsey, Chambers, Wilshere

Hosté: Fernandinho, Kompany

Pawson – Beswick, Nunn

Wembley stadium, Londýn

85671 diváků

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)