Premier League | Abramovič děsí fandy Chelsea. Zarazil stavbu stadionu, hrozí i jeho odchod | iSport.cz
1. června 2018 • 10:48

Abramovič děsí fandy Chelsea. Zarazil stavbu stadionu, hrozí i jeho odchod

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea řeší turbulentní období. Trenér Antonio Conte už je jednou nohou venku z klubu, jeho nástupce je ale v nedohlednu, své trable má navíc i majitel Roman Abramovič. Ruský oligarcha kvůli problémům s vízem nehodlá v zemi, do které není vpuštěn, utratit ani rubl navíc. Pozastavil kvůli tomu i stavbu nového stadionu.Plán byl jasný - na Stamford Bridge vyroste nádherný nový supermoderní stadion pro 60 tisíc fanoušků. Chelsea odehraje ještě dvě sezony na původním stánku, ten pak bude zbourán a nahrazen jinou stavbou. Abramovič teď ale důrazně šlápl na brzdu. Za všechno může fakt, že nedostal britské vízum.

Ruský miliardář situaci částečně obešel, přestěhoval se do Tel Avivu, kde dostal izraelské občanství. Mecenáš, který Izraeli a židovským obcím v Rusku věnoval v přepočtu přes 33 miliard korun, se okamžitě stal nejbohatším mužem v zemi, která má s Velkou Británií bezvízový styk.

To mu hraje do karet jen částečně. Abramovič může do Anglie cestovat, být tam s rodinou, chodit na fotbal... ale nesmí tam pracovat. V Izraeli už vyšly zprávy o tom, že také stáhl žádost o britské investorské vízum.

V zemi, kde není zrovna vítán, tak už nehodlá utrácet, stavbu nového stadionu tak na neurčito zastavil, práci najednou nemá kolem padesáti lidí. Oficiálním důvodem je podle klubového webu "nepříznivé investiční klima." A podle zdrojů z Abramovičova okolí to vypadá, že muž, který londýnský velkoklub vlastní od roku 2003, nehodlá nijak výrazně investovat do celé struktury Blues.

Přijde investor z Číny?

To samozřejmě vyvolává spekulace o tom, že Abramovič chce britské ostrovy kompletně opustit a Chelsea prodat. Britský list Daily Mail už minulý týden kontaktoval londýnský klub ohledně zvěstí o možném investorovi z Číny. Tehdy byla odpověď jasná: "Abramovič nikam nejde." Jenže jako hlavní důvod jeho setrvání bylo uvedeno, že v Londýně přece staví nový stadion...

Šestinásobného anglického mistra čeká období solidní nejistoty. Kromě hrozby v podobě možného konce bohatého investora se řeší i post trenéra. Konec Antonia Conteho je veřejným tajemstvím, nahradit jej měl dosavadní šéf lavičky Neapole Maurizio Sarri. Z dohody s ním teď ale londýnský celek couvá.

Překážkou je jak jeho výstupní klauzule ve výši sedmi milionů liber, tak kontroverzní minulost 59letého trenéra. Po dvou letech totiž vyplavala zpráva, že Sarri měl při utkání italského poháru častovat tehdejšího kouče Interu Roberta Manciniho homofobními urážkami.

Plánem B má pro Chelsea být Laurent Blanc, který po konci v PSG dva roky nikde netrénoval, ve hře je dokonce i comeback Avrama Granta, který "blues" vedl před jedenácti lety.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud