Tottenham dal lekci United, vyhrál 3:0. City jen s bodem, Chelsea slaví

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Tottenhamu deklasovali ve 3. kole Premier League Manchester United na jeho hřišti 3:0 a zůstali stoprocentně úspěšní. Trenér "Rudých ďáblů" José Mourinho utrpěl nejtěžší domácí porážku v kariéře a jeho svěřenci jsou v tabulce po druhé prohře za sebou až třináctí. I druhý Manchester v nové sezoně poprvé zaváhal. Obhájci mistrovského titulu City na hřišti nováčka Wolverhamptonu překvapivě remizovali 1:1. Arsenal s Petrem Čechem v brance doma porazil West Ham po obratu 3:1 a dočkal se premiérových bodů pod trenérem Unaiem Emerym. Stoprocentní zůstává Chelsea, která zdolala Newcastle 2:1.

Dvě branky vstřelila letní brazilská posila z Paris Saint-Germain Lucas Moura. Skóre otevřel hlavičkou v 50. minutě Harry Kane a už o dvě minuty později Lucas zvýšil po brejku a přihrávce Christiana Eriksena. Šestadvacetiletý Brazilec uzavřel skóre v 84. minutě, kdy prošel kolem Chrise Smallinga a střelou k tyči nedal šanci Davidu De Geovi v domácí brance.

Tottenham je po 3. kole jedním z devítibodových týmů společně s Liverpoolem, Chelsea a překvapivě i Watfordem.

United sice vstoupili do sezony vítězstvím nad Leicesterem, ale v minulém kole nečekaně podlehli 2:3 Brightonu. Nyní museli skousnout porážku s Tottenhamem, kterému v minulých čtyřech zápasech na Old Trafford nedovolili skórovat.

Radost brankáře Tottenhamu Huga Llorise

Wolves obrali City, pomohl gól rukou

Wolverhamptonu v prvním poločase dvakrát pomohla branková konstrukce. Nejprve Agüero, který minule dal proti Huddersfieldu hattrick, trefil tyč. O chvíli později Sterlingovu ránu gólman Patrício vytáhl na břevno.

Domácí v 57. minutě otevřeli skóre. Na Moutinhův centr si naběhl volný Boly a v pádu šťastně zakončil hlavou. Podle opakovaných záběrů však francouzský obránce zahrál rukou.

Manchesterský favorit vyrovnal v 69. minutě. Gündogan z přímého kopu našel v šestnáctce Laportea a ten razantní hlavičkou nedal Patríciovi šanci. Francouzský stoper dal premiérový soutěžní gól za City od lednového příchodu z Bilbaa.

Hosté mohli v závěru dokonat obrat, ale další hlavičku střídajícího Jesuse zlikvidoval Patrício a Agüero v páté minutě nastavení napálil z přímého kopu opět břevno. "Vlci" cenný bod udrželi, dál však čekají na první vítězství po návratu do Premier League.

Arsenal v předchozích ligových zápasech prohrál s Manchesterem City a s Chelsea a dobře nezačal ani dnešní londýnské derby. Hosty poslal do vedení v 25. minutě přízemní střelou Arnautovic, ale už za pět minut odpověděl nepokrytý Monreal.

Druhý poločas patřil domácím. V 70. minutě "Kanonýrům" daroval vedení vlastním gólem Diop, jenž tečoval do branky Lacazetteovu střelu. V nastavení ještě přidal pojistku náhradník Arsenalu Welbeck. West Ham pod vedením nového kouče Pellegriniho i potřetí v novém ročníku prohrál.

Liverpoolu po předchozích triumfech nad West Hamem (4:0) a Crystal Palace (2:0) tentokrát stačila nejtěsnější výhra. Tu zařídil v 23. minutě Salah přesnou ranou po přihrávce ofenzivního kolegy Firmina. "Reds" přes výraznou střeleckou převahu už druhý zásah nepřidali, což je však nemuselo mrzet vzhledem k trvající neprůstřelnosti brankáře Alissona, letní posily z AS Řím.

Watford vyhrál i potřetí

Chelsea porazila 2:1 Newcastle a zůstává v anglické lize stoprocentní. Watford prožívá historický vstup do sezony, po vítězství 2:1 nad Crystal Palace poprvé v klubové historii vyhrál v Premier League úvodní tři utkání sezony. Fulham získal po výhře 4:2 nad Burnley první body po návratu mezi elitu.

Chelsea měla po většinu utkání míč ve svém držení, pozorná defenziva Newcastlu ji ale do větších šancí nepouštěla. V úvodním dějství zahrozil po kombinaci s Hazardem Pedro, s nedůrazným zakončením si ale Dúbravka poradil. V největší šanci "Strak" hlavičkoval těsně vedle branky Rondón.

V 72. minutě trefil Rüdiger dělovkou z 25 metrů jen břevno. "Blues" tak pomohl k vedoucí brance až Schärův faul na Alonsa z 76. minuty, po němž rozhodčí Tierney nařídil pokutový kop. Ten proměnil při svém prvním startu v základní sestavě v sezoně Hazard, ačkoliv Dúbravka vystihl směr střely. Belgický křídelník se svým 70. ligovým gólem v dresu Chelsea dostal na třetí místo klubových historických statistik za Franka Lamparda (147) a Didiera Drogbu (104).

Newcastle dokázal v 83. minutě odpovědět, když si na Yedlinův centr naskočil střídající Joselu a hlavou překonal Arrizabalagu. O čtyři minuty později si ale Yedlin nešťastně srazil do vlastní sítě Alonsovu střelu a favorit už výhru nepustil.

V prvním poločase londýnského derby mezi Watfordem a Crystal Palace vynikali především oba brankáři, zejména domácí Foster v úvodní čtvrthodině skvěle zakročil při vyložených šancích Bentekeho a McArthura. Jako první nakonec kapituloval gólman hostů Hennessey, kterého v 53. minutě překonal střelou na zadní tyč Pereyra.

Na rozdíl dvou branek zvýšil levý obránce Holebas, jehož centr slabší nohou zapadnul pod břevno překvapeného Hennesseyho. Crystal Palace dokázal už pouze snížit v 78. minutě gólem Zahy, který se stal s 24 brankami nejlepším klubovým střelcem v éře Premier League.

Fulham nasměroval k první výhře už ve čtvrté minutě nádhernou ránou z dálky Seri. O šest minut později vyrovnal Hendrick, ale před pauzou dvakrát v rozmezí tří minut udeřil nejlepší střelec londýnského celku Mitrovič.

Burnley, v jehož nominaci na utkání chyběl český útočník Matěj Vydra, vrátil vzápětí do hry po rohu Tarkowski. V 83. minutě ale pojistil tři body pro Fulham Schürrle, který se prosadil svým desátým střeleckým pokusem v utkání.