Premier League | Cardiff musí za zesnulého Salu (†28) zaplatit. Nantes obdrží 155 milionů | iSport.cz
30. září 2019 • 17:46

Cardiff musí za zesnulého Salu (†28) zaplatit. Nantes obdrží 155 milionů

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová fotbalová federace FIFA nařídila Cardiffu zaplatit Nantes šest milionů eur (155 milionů korun) za přestup Emiliana Saly. Argentinský fotbalista zahynul letos v lednu při letecké nehodě na cestě do velšského klubu a obě strany se od té doby o finance přely.Nantes se na FIFA obrátilo v únoru poté, co Cardiff s placením otálel. Představitelé velšského klubu argumentovali tím, že Sala ještě nebyl registrován jako hráč Premier League, zatímco podle Francouzů byly všechny potřebné přestupní dokumenty podepsány.

Částka šest milionů eur, kterou světová federace v dnešním rozhodnutí stanovila, odpovídá původně dohodnuté výši první splátky. Celkově mělo Nantes za Salu dostat 17 milionů eur.

Obě strany se mohou proti rozhodnutí FIFA odvolat k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) v Lausanne.

Osmadvacetiletý Sala zahynul na cestě z Nantes do Cardiffu, kde měl být představen jako nejdražší posila v historii klubu. Malé letadlo s hráčem na palubě se zřítilo v noci 21. ledna nad kanálem La Manche a Salovo tělo bylo objeveno až po několikatýdenním pátrání.

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud