Autor: vmn
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tohle že jsou Tygři, kteří se rvou o záchranu? Fotbalisté Hullu sice mají šelmu ve znaku, ale do Wiganu přijeli jako banda neškodných koťátek, která si lehla na záda a nechala si dávat jednu ránu za druhou. Výsledkem byla ostudná porážka 0:8, nejhorší za posledních 109 let, a ještě výraznější starosti s udržením v Championship.

Měla to být bitva týmů ze spodní poloviny tabulky druhé anglické ligy. Wigan sice má podstatně lepší aktuální formu než Hull, ale už plave v bezpečnějších vodách, zato „Tygři“ jsou u dna. To měla být jejich největší motivace, místo toho přišel historický výprask, ve kterém vlastně ani nebylo potřeba hrát druhý poločas.

„Předně se musím omluvit fanouškům. Dneska nikdo neodvedl dobře svoji práci. Já, realizační tým, ani hráči. Prostě nikdo,“ hlesl po zápase manažer Hullu Grant McCann, u jehož jména bude už navždycky svítit ostudná prohra 0:8.

Tigers zažili ve Wiganu, městě příhodně umístěném mezi Manchesterem a Liverpoolem, poločas hrůzy. První gól dostali ani ne po dvou minutách a ve 27. minutě začal kolotoč: 6 gólů za pouhých 19 minut. Zřejmě v tu dobu vznikla fotka hostujícího kouče toužebně hledícího na hodiny s přáním, ať už je konec.

Grant McCann vyhlíží konec zápasu

„Nikdy jsem nic takového nezažil, všude jsme byli druzí a pozdě. Jednou, když jsem hrál za West Ham, prohráli jsme v Blacburnu 1:7, ale tohle bylo ještě horší,“ lovil v paměti kouč týmu, který vyrovnal nejhorší porážku v historii soutěže, kterou schytal Birmingham od Bournemouthu před šesti lety.

Na severovýchodě Anglie takovou porážku nepamatují celých 109 let od výprasku od Wolverhamptonu v roce 1911. Teď jejich soupeřům navíc na 8 branek stačila hodina. Když Kieran Dowell završil v 65. minutě hattrick, skoro hned poté střídal. Další dvougólový střelec Wiganu Kieffer Moore šanci na třetí úspěch nedostal a šel si odpočinout chvíli po přestávce, za rozhodnutého stavu nebylo třeba plýtvat silami.

Fanoušci na sociálních sítích mezitím pendlovali mezi zoufalstvím, naštváním a ironií. „Za prohru může Boris Johnson, od hráčů Wiganu se držíme ve dvoumetrových rozestupech,“ zněl tweet shazující vinu na britského premiéra.

Hull sice ještě před třemi lety hrál Premier League, teď ho ale čeká (už zase) tuhý boj o udržení ve druhém patře anglických soutěží. Dvě kola před koncem je na sestupovém 22. místě, navíc nově s nejhorší obranou v celé lize. Po odchodu klíčového křídla Jarroda Bowena do West Hamu získali „Tigers“ jen 6 bodů z 54 možných, posily nedorazily a rozhodne se ve dvou zápasech pravdy, ten první je na programu hned v sobotu proti předposlednímu Lutonu.

„Všichni se cítíme trapně, ale v sobotu nás čeká velký zápas. Teď už to není o tom, že chceme bodovat, ale že musíme. Musím vybrat takový tým, který Luton porazí,“ věří Grant McCann. Otázku, jestli si je jistý, že bude ve zbytku sezony ještě trénovat, ale ignoroval.