28. srpna 2020 • 09:20

Zatčení v Řecku? Maguire myslel, že ho unesli: Říkali, že už si nezahraju

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Chorý vs. Sörensen? To byla hnusárna. A proč chce Trpišovský předělat Zafeirise?
Podezřelá penalta v divizi. V hlavní akci provařený sudí Drábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán fotbalistů Manchesteru United Harry Maguire se ohradil proti chování policie při jeho zadržení na řeckém ostrově Mykonos. Sedmadvacetiletý obránce v rozhovoru pro BBC prohlásil, že při zatčení se bál o život a myslel si, že se ho někdo snaží unést.Maguire byl zadržen minulý týden poté, co se dostal do konfliktu s jinými turisty. Poté podle obvinění nejprve slovně a nakonec i fyzicky napadl také zasahující policisty. Od soudu následně za ublížení na zdraví, pokus o uplácení, napadení veřejného činitele a urážky dostal podmíněný trest vězení na 21 měsíců a 10 dnů.

Nejdražší obránce světa se ale proti trestu odvolal a zpochybnil práci policie. Maguire podle vlastních slov napadl dva muže, kteří v baru údajně zdrogovali a napadli jeho mladší sestru. Cestou od nemocnice byl anglický reprezentant zadržen, když vůz zastavili policisté v civilu a aniž by se identifikovali, hrubě ho vytáhli z minibusu.

Harry Maguire dostal u soudu podmínku
Harry Maguire dostal u soudu podmínku

„Začali nás bít, mě mlátili do nohou a říkali, že moje kariéra končí a že už si fotbal nikdy nezahraju. V tu chvíli jsem si říkal: Tohle přece nemůže být policie. Nevím, kdo to byl, a tak jsem se snažil utéct,“ přidal Maguire a současně odmítl obvinění z uplácení.

„Mám naprostou důvěru v řecké právo. Pokračování soudu nám dá šanci se připravit, posbírat důkazy a přivést svědky. Jsem přesvědčený, že pravda vyjde najevo,“ prohlásil bývalý obránce Sheffieldu, Hullu nebo Leicesteru, ze kterého loni přestoupil za 80 milionů liber do Manchesteru United.

Manchester United Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

7. kolo
Články odjinud


Články odjinud