Premier League | Burnley slaví první výhru v sezoně. Zářil brankář Pope, Vydra nenastoupil | iSport.cz
23. listopadu 2020 • 23:03

Burnley slaví první výhru v sezoně. Zářil brankář Pope, Vydra nenastoupil

Autor: ČTK, adl
0
Sparta - Mladá Boleslav: Pavelka přichystal pozici Karlssonovi. Švéd prostřelil Diviše, 1:0
Guľa: Ceníme si týmového vítězství, gól jsme tam dotlačili

Fotbalisté Burnley poprvé v tomto ročníku anglické ligy vyhráli. Po domácím vítězství 1:0 nad Crystal Palace opustili sestupové pásmo a v tabulce jim patří sedmnácté místo. Český reprezentační útočník Matěj Vydra do zápasu nezasáhl, zůstal na lavičce vítězného mužstva.

Utkání rozhodl už v osmé minutě gól Novozélanďana Chrise Wooda, který se ocitl sám před brankářem londýnského celku a zblízka ho s přehledem překonal. Hosté měli několik šancí na vyrovnání, jenže radost jim pokaždé překazil výtečný zákrok gólmana Nicka Popea.

Burnley dalo v osmi ligových zápasech jen čtyři góly, dosavadní dva body získalo za bezbrankové remízy. Doma tým skóroval v sezoně poprvé.

Southampton měl nakročeno na třetí místo tabulky, ale na hřišti Wolverhamptonu neudržel vedení a po remíze 1:1 zůstal pátý. Domácí vyrovnali v 75. minutě, na gól Thea Walcotta odpověděl střídající Pedro Neto, člen početné portugalské kolonie v týmu Wolves. Bývalý anglický reprezentant Walcott skóroval poprvé za Southampton od říjnového návratu do klubu po 15 letech.