Premier League | Arsenal si poradil s Newcastlem, má NEJ sérii sezony. Zářil Aubameyang | iSport.cz

Autor: ČTK, krm
0
ANKETA: Slavia Rangers vyřadí. Její způsob hry atakuje TOP úroveň
Liberec - Pardubice: Sadílek zakončil poločas snů v podání Severočechů, 4:0

Fotbalisté Arsenalu v 19. kole anglické ligy zvítězili 3:0 nad Newcastlem a natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. Dva góly domácích, kteří se posunuli na desáté místo v tabulce, dal Pierre-Emerick Aubameyang. Newcastle prohrál potřetí za sebou a je patnáctý.

Arsenal o vítězství rozhodl až po přestávce, když se v 50. minutě trefil Aubameyang a proti Newcastlu se prosadil ve čtvrtém utkání za sebou. Na 2:0 zvýšil deset minut nato Saka a v 77. minutě na konečných 3:0 upravil pátým gólem v sezoně Aubameyang.

Arsenal neprohrál už pět zápasů a navíc počtvrté za sebou udržel čisté konto. Londýnský celek snížil ztrátu na pohárové příčky na šest bodů, ale většina jeho soupeřů má v neúplné tabulce odehráno minimálně o jedno utkání méně.