Premier League | Liverpool v lize znovu ztratil. O výhru v Leedsu přišel až v závěru | iSport.cz
19. dubna 2021 • 23:06

Liverpool v lize znovu ztratil. O výhru v Leedsu přišel až v závěru

Autor: ČTK, adl
0
Olympijští bojovníci proti osudu: malý skokan a skoro slepý lukostřelec
INSIDER: Lídr Sparty? Možná jen Krejčí II. Bílek může prohnat "S"

Fotbalisté Liverpoolu v 32. kole anglické ligy remizovali 1:1 v Leedsu a promarnili šanci posunout se na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v Lize mistrů. Hosté vedli od 31. minuty po brance Sadia Maného, tři minuty před koncem ale vyrovnal Diego Llorente.

Obhájci titulu nedokázali navázat na tři předchozí vítězství a zůstali na šestém místě tabulky mimo pohárové příčky. Od páté Chelsea, která má zápas k dobru, dělí Liverpool bod. Na čtvrtý West Ham, kde působí čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, ztrácí dva body.

Zápas se hrál po třeskutém oznámení o založení uzavřené superligy dvanácti velkokluby, mezi kterými je i Liverpool. Nad stadionem Elland Road před utkáním přeletělo letadlo s transparentem „Ne superlize“ a hráči Leedsu nastoupili k rozcvičce v tričkách s nápisem „Liga mistrů: Zaslužte si ji“ na hrudi a „Fotbal je pro fanoušky“ na zádech.

Fotbalisté Leedsu se radují z trefy Diega Llorenteho do sítě Liverpoolu

K protestu se na dálku připojili i příznivci Liverpoolu, kteří před domácím stadionem Anfield vyvěsili vzkaz pro americké majitele „Hanba vám. RIP LFC 1892-2021“.