Premier League | Vítězný debut! Nástupce Mourinha nejmladším koučem, City otáčelo | iSport.cz
21. dubna 2021 • 23:28

Vítězný debut! Nástupce Mourinha nejmladším koučem, City otáčelo

Autor: ČTK, ros
0
SESTŘIH: Sparta - Baník 3:1. Rozhodla komická hrubka, Dočkal byl u všech gólů
Olomouc - Slavia: Provodovi se podlomilo koleno a musí střídat, v slzách odešel do kabiny

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v dohrávce anglické ligy 2:1 na hřišti Aston Villy. Lídr soutěže musel zápas otáčet, oba týmy dohrávaly o deseti. Tottenham v prvním utkání po odvolání trenéra Josého Mourinha zdolal 2:1 Southampton, penaltou v závěru rozhodl Son Hung-min. Dočasný trenér „Kohoutů" Ryan Mason se stal v 29 letech nejmladším hlavním koučem v historii Premier League.

„Citizens“ inkasovali druhý nejrychlejší ligový gól v klubové historii, už po 20 vteřinách se trefil John McGinn. Dosavadní suverén sezony ale ještě před pauzou díky gólům Phila Fodena a Rodriho výsledek otočil. Na oba góly přihrál Bernardo Silva.

Komplikace pro City přišla v 44. minutě, kdy dostal po ostrém zákroku červenou kartu John Stones. Přesilovka Aston Villy ale netrvala dlouho, v 57. minutě viděl druhou žlutou kartu Matty Cash a síly se vyrovnaly. Favorit už vítězství uhájil a má náskok 11 bodů před druhým Manchesterem United, který má zápas k dobru. Villa je jedenáctá.

Ryan Mason (vlevo) a Gareth Bale (vpravo) po zápase se Southamptonem

Mason je odchovancem Tottenhamu, působil také v prvním týmu a dokonce nakoukl i do anglické reprezentace, po těžkém zranění hlavy ale musel před třemi lety hráčskou kariéru ukončit. Premiéra v roli hlavního kouče pro něj nezačala dobře, ve 30. minutě otevřel skóre po rohovém kopu kanonýr Danny Ings.

I bez zraněného nejlepšího střelce soutěže Harryho Kanea ale domácí zápas otočili. V 60. minutě srovnal chytrým obstřelem Gareth Bale a symbolicky přesně po další půlhodině přidal vítězný zásah Son Hung-min, pro něhož to byla patnáctá trefa v sezoně.

Tottenham snížil ztrátu na pohárové příčky na rozdíl dvou bodů, pátý West Ham má ale zápas k dobru. Southampton je čtrnáctý.