Lingard sestřelil "svůj" West Ham. Otočku začala trefa Ronalda

4
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté West Hamu prohráli v sestavě s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem dramatické domácí utkání 5. kola anglické ligy s Manchesterem United 1:2 a připsali si první porážku v novém ročníku soutěže. Třetí český zástupce Alex Král do zápasu nezasáhl. "Kladiváři" jsou s osmi body osmí, United se dotáhli se 13 body na vedoucí Liverpool a jsou o skóre druzí.

O vedoucí příčku se s Liverpoolem dělí nově Chelsea, která zvítězila v londýnském derby na hřišti Tottenhamu jasně 3:0 a má se šampionem ze sezony 2019/20 vedle 13 bodů také shodné skóre 12:1. Oba týmy si připsaly dosud jedinou ztrátu po vzájemné remíze 1:1 ve 3. kole. V povedeném vstupu do sezony pokračuje Brighton, který po výhře nad Leicesterem 2:1 poskočil na čtvrté místo.

Svěřenci trenéra Davida Moyese z West Hamu se dostali do vedení ve 30. minutě zápasu, kdy se prosadil Saíd Benrahma. Za hosty však o pět minut později vyrovnal Cristiano Ronaldo. Portugalský útočník vstřelil svůj čtvrtý gól ze třech posledních zápasů.

Hvězdný fotbalista mohl po přestávce duel otočit, ale jeho pohotovou střelu vyrazil gólman Lukasz Fabiaňski. Následně si pak po souboji s Coufalem snažil vynutit pokutový kop, rozhodčí Atkinson však jeho prosbu nevyslyšel.

Rozhodnutí tak přinesl v 89. minutě Jesse Lingard, který napravil chybu z posledního utkání Ligy mistrů při prohře v Bernu (1:2). Domácí mohli ještě vyrovnat v nastaveném čase, kdy po ruce Lukea Shawa zahrával střídající Mark Noble pokutový kop, brankář David de Gea však jeho střelu vyrazil.

West Ham nevyhrál třetí zápas za sebou, "Rudí ďáblové" zůstávají v lize nadále neporažení.

To Chelsea o svém čtvrtém vítězství v sezoně rozhodla ve druhé půli. Skóre utkání otevřel Thiago Silva, jenž stal ve věku 36 let a 362 dní druhým nejstarším střelcem Chelsea v Premier League po Didieru Drogbovi. Brzy nato se prosadil N´Golo Kanté a přerušil 49 zápasů dlouhé čekání na branku v lize. Konečný stav pečetil ve druhé minutě nastaveného času Antonio Rüdiger. "Spurs" prohráli podruhé za sebou a Harry Kane nedal poprvé od sezony 2015/16 ve svých úvodních čtyřech zápasech v soutěži ani jeden gól.

Skvělý úvod zažívá naopak Brighton, který vyhrál počtvrté z pěti zápasů. K výhře nad Leicesterem 2:1 nasměroval domácí v první půli z penalty Neal Maupay a po něm se v úvodu druhé části prosadil Danny Welbeck. Leicesteru nepomohlo ani snížení Jamese Vardyho, který ve svém 250. zápase v Premier League vstřelil 150. gól za klub. "Lišky" jsou po třetí ligové prohře ze čtyř zápasů s šesti body dvanácté.