Leicester porazil United, Ronaldo se neprosadil. Firmino zničil Watford

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liverpoolu deklasovali v osmém kole anglické ligy 5:0 Watford. Hattrickem se blýskl Roberto Firmino, jeho kolega z útoku Sadio Mané vstřelil jako třetí africký hráč v historii stý gól v Premier League. „Reds" zůstali o bod na druhém místě, vedoucí příčku uhájila Chelsea díky výhře 1:0 nad Brentfordem.

Leicester na svém hřišti přestřílel 4:2 Manchester United. Mistrovský Manchester City si doma poradil 2:0 s Burnley. Wolverhampton ještě v 80. minutě prohrával o dvě branky, nakonec ale slavil v derby s Aston Villou vítězství 3:2.

Mané zaznamenal jubilejní trefu v deváté minutě, kdy si naběhl na precizní Salahovu přihrávku vnějším nártem a z prvního dotyku zakončil. Napodobil tak výkon bývalého kanonýra Chelsea Didiera Drogby a spoluhráče Salaha, který dosáhl na stogólovou metu před měsícem v utkání s Leedsem. Mané nastřílel sto branek bez jediné penalty, což se mu povedlo jako třetímu hráči v historii soutěže.

Firmino přidal dvě trefy zblízka v 37. a 52. minutě a hattrick zkompletoval v závěru utkání rovněž pohodlným zakončením do odkryté brány. Prosadil se i nejlepší střelec soutěže Salah, který poprvé za Liverpool skóroval v osmém soutěžním utkání v řadě.

Hořkou premiéru na lavičce Watfordu prožil trenér Claudio Ranieri, jeho nový celek propadl na 16. místo. „Reds“ jako první tým Premier League nasázeli v sedmi venkovních soutěžních utkáních po sobě tři a více gólů.

O vítězství Chelsea v londýnském derby nad Brentfordem rozhodl jedinou trefou anglický obránce Ben Chilwell, jenž navázal na gól z minulého kola i z reprezentačního duelu s Andorrou. Nováček soutěže si po změně stran vytvořil místy drtivý tlak, „Blues“ ale zachránil skvělý brankář Mendy a dvakrát i branková konstrukce.

V utkání Leicesteru s Manchesterem United dlouho zářili oba brankáři, domácí „Lišky“ ale nakonec rozhodly atraktivní duel třemi góly v závěrečné čtvrthodině. Na Söyüncüho trefu po rohovém kopu ještě dokázal zareagovat v 82. minutě střídající Rashford, domácí ale hned z rozehrávky udeřili potřetí. Pouhých 54 sekund po inkasované brance se prosadil Vardy, jenž znovu dotáhl Salaha v čele tabulky střelců.

V nastaveném čase přidal pojistku střídající Daka a Leicester porazil United potřetí v řadě. „Rudí ďáblové“ prohráli v lize venku po třiceti zápasech a po odehrání kompletního programu osmého kola mohou vypadnout z pohárových příček. „Lišky“ jsou jedenácté.

„Citizens“ částečně napravili předchozí domácí zaváhání se Southamptonem. O výhře nad Burnley, kterému chyběl zraněný Matěj Vydra, rozhodli Silva a De Bruyne. Obhájci titulu jsou třetí, Burnley předposlední.

Wolverhampton předvedl velký obrat a zvítězil potřetí v řadě. „Vlci“ nejprve díky trefám Saisse a Coadyho v 85. minutě srovnali a v páté minutě nastavení rozhodl tečovanou střelou z přímého kopu Neves. Aston Villa doma prohrála duel navzdory dvougólovému vedení teprve podruhé v historii Premier League.

Druhý bod v sezoně získal Norwich po domácí bezbrankové remíze s Brightonem, který se posunul na čtvrtou příčku.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Watford - Liverpool 0:5
Branky: 37., 52. a 90.+1 Firmino, 9. Mané, 54. Salah

Aston Villa - Wolverhampton 2:3
Branky: 48. Ings, 69. McGinn - 80. Saiss, 86. Coady, 90.+5 Neves

Leicester - Manchester United 4:2
Branky: 31. Tielemans, 78. Söyüncü, 83. Vardy, 90.+1 Daka - 19. Greenwood, 82. Rashford

Manchester City - Burnley 2:0
Branky: 12. Silva, 70. De Bruyne

Norwich - Brighton 0:0

Southampton - Leeds 1:0
Branky: 53. Broja

Brentford - Chelsea 0:1
Branky: 45. Chilwell