City nezaváhali a vzali si první místo zpět. Vydra nahrál na vítězný gól

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v 35. kole anglické ligy na hřišti Leedsu 4:0 a udrželi se v čele tabulky soutěže. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly odrazili útok Liverpoolu, který předtím vyhrál 1:0 v Newcastlu, a mají dál jednobodový náskok.

Cenné tři body v boji o záchranu získalo Burnley, které otočilo v závěrečných sedmi minutách duel na hřišti předposledního Watfordu a zvítězilo 2:1. Český útočník Matěj Vydra asistoval v 86. minutě u vítězné branky Joshe Brownhilla. Prvním sestupujícím se stal Norwich, jenž prohrál 0:2 na hřišti Aston Villy.

„Citizens“ neprohráli v lize poosmé za sebou a dělí je jen čtyři zápasy od obhajoby mistrovského titulu. Úřadující šampion se dostal v Leedsu do vedení ve 13. minutě zásluhou Rodriho. Po přestávce zvýšili náskok favorita Aké a Jesus. Výsledek zpečetil v nastaveném čase Fernandinho, který odehrál 260. zápas v Premier League a stal se brazilským rekordmanem v počtu startů v anglické lize.

Hráči Manchesteru City se úspěšně naladili na středeční odvetu semifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid, kde budou hájit jednogólový náskok. První duel vyhráli 4:3.

Liverpoolští svěřenci trenéra Kloppa prodloužili ligovou neporazitelnost dokonce na patnáct zápasů. Proti Newcastlu rozhodli už v 19. minutě, kdy si Keita narazil míč s Jotou, udělal kličku slovenskému brankáři Dúbravkovi a propálil i dvojici obránců před sebou. Guinejský záložník dal třetí branku v tomto ligovém ročníku. Domácí hráči marně reklamovali předchozí faul.

Newcastle mohl ještě do přestávky vyrovnat po střele Almiróna, sudí ale gól paraguayského záložníka po konzultaci s videem kvůli ofsajdu neuznal. Liverpool ve druhé půli soupeře k vyložené příležitosti nepustil. Po hodině mohl naopak zvýšit Mané, ale ve velké šanci minul. Neuspěl ani Jota, jehož vychytal Dúbravka. Newcastle prohrál po čtyřech výhrách a zůstal devátý.

Burnley slaví třetí ligové vítězství za sebou. „Sršni“ z Watfordu sice vedli od osmé minuty po vlastním gólu Tarkowského, hostům se ale povedl v závěru obrat. V 83. minutě vyrovnal nejprve Cork a za další tři minuty se po Vydrově přihrávce z vnitřku pokutového území na hranici vápna trefil Brownhill. Burnley se vzdálilo v neúplné tabulce Evertonu, kterému patří první sestupová příčka, na pět bodů, soupeř má ale dva zápasy k dobru.

Předposlední Watford prohrál doma pojedenácté za sebou, na příčky zajišťující záchranu ztrácí dvanáct bodů a jeho naděje jsou jen teoretické. Už definitivní je pád Norwiche, který se vrací po roce do druhé ligy. Z Premier League klub sestoupil už pošesté v historii.