25. května 2022 • 10:10

Mbappé přiznal, že kvůli matce jednal i s Liverpoolem. Klopp: Nejsme slepí

Autor: Vladimír Formánek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň? Střet s realitou. Od Sparty už neuvidíme beton jako v jarním derby, říká Levý
SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:1. Drama rozhodl Kuchta, Vitík zachránil výhru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sága ohledně budoucnosti Kyliana Mbappého skončila. Definitivně se rozlouskla. Fotbalový briliant novodobé éry se na další tři roky upsal Paris Saint-Germain. Francouzský klub vyhrál dostihy s Realem Madrid. Zatímco ve španělské metropoli zavládlo zklamání a rozhořčení, v Paříži vypukl mejdan. Zároveň si představitelé PSG oddechli, z hrudi se jim odvalil obrovský balvan. Přitom vše mohlo být jinak. „Jednal jsem i s Liverpoolem, protože jde o oblíbený klub mé mámy,“ prozradil třiadvacetiletý forvard.Dokážete si představit Mbappého na hrotu Liverpoolu po boku Salaha a Maného? Pro soupeře nefér podmínky, nerovný boj. Tohle trio by pod vedením Jürgena Kloppa představovalo zbraň hromadného ničení. Bohužel pro „reds“, a naštěstí pro zbytek fotbalového světa, ke spojení tohoto trojzubce nedošlo. Ale mohlo…

„Mluvil jsem se zástupci Liverpoolu,“ přiznal Mbappé. „Ale ne nijak vážně, prostě jsme si jen trochu popovídali,“ dodal. K jednání došlo před pěti lety, kdy pařížský rodák ještě oblékal dres Monaka a řešil, kam nasměruje další kroky. Jak už je známo, upsal se PSG. Klubu z hlavního města Francie věnoval pět let fotbalové kariéry a v sobotu se rozhodl, že si štaci v Parku princů prodlouží o další tři sezony.

Po podpisu nové smlouvy se rozpovídal a zabrousil do doby, kdy koketoval s Liverpoolem. „Jednal jsem s lidmi z klubu, protože jde o oblíbený tým mé mámy. Ani nevím proč. Musíte se zeptat jí,“ usmál se Mbappé, který chová k „reds“ respekt. „Je to fotbalový gigant. Pod Kloppem předvádí vzrušující podívanou.“

Ještě než bylo známo vyvrcholení Mbappého ságy, angličtí novináři dolovali z Kloppa, zda se zajímá o podpis vítěze mistrovství světa. „Samozřejmě, chceme ho získat. Nejsme slepí,“ líčil německý kouč nejprve vážně. „Líbí se nám. Pokud o hráče jeho kalibru neusilujete, měli byste se sami sebe zeptat, jestli jste v pořádku,“ pousmál se.

Klopp totiž v rozverné náladě žertoval se žurnalisty, kteří dychtili po senzaci. „Ne, teď vážně. Je to skvělý hráč, mimořádný. Ale není v našich finančních silách o něj bojovat. Jsou jiné kluby, které si jej mohou dovolit,“ uvedl věci na pravou míru.

Liverpool pochopitelně zkoumal možnosti, za jakých podmínek by mohl usilovat o Mbappého, ale díky nastaveným finančním pilířům klubové struktury si vyhodnotil, že jde o nereálný podpis. „Reds“ se rovněž zajímali o Erlinga Haalanda, jenž se upsal Manchesteru City. I v tomto případě klub z města Beatles došel k závěru, že Nor si na Anfield zahraje maximálně jako soupeř. Problém tkvěl především v platových požadavcích hráče.

Atletka Bendová rozebírá fotbalové hvězdy: Mbappé vypadá dobře, Sterling běží pro rohlíky
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

7. kolo
Články odjinud


Články odjinud