SESTŘIHY: cenná výhra West Hamu. Skvělý Haaland a návrat Lamparda

5
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v sestavě vyhráli v 30. kole anglické ligy 1:0 na hřišti Fulhamu. Manchester City uspěl 4:1 na půdě posledního Southamptonu a na vedoucí Arsenal ztrácí pět bodů. Dvakrát se trefil útočník Erling Haaland, jenž pokořil metu 30 gólů v aktuální sezoně Premier League. Manchester United potvrdil roli favorita domácím triumfem 2:0 nad Evertonem, třetí místo před ním ale udržel Newcastle po vítězství 2:1 na stadionu Brentfordu. Chelsea neuspěla v premiéře pod staronovým koučem Frankem Lampardem a prodloužila výsledkovou krizi porážkou 0:1 s Wolverhamptonem.

Londýnské derby mezi Fulhamem a West Hamem rozhodl moment z 23. minuty, kdy si Reed srazil Bowenův centr do vlastní sítě. Další branka už nepadla, domácím nepomohla ani velká převaha v držení míče, který měli na kopačkách 76 procent hracího času.

„Kladiváři“ se oklepali ze středečního debaklu 1:5 s Newcastlem a ve vyrovnané tabulce se posunuli na 13. místo. Fulham prohrál pátý soutěžní duel v řadě a je desátý.

Do sestavy Manchesteru City se vrátil po zranění a absenci v minulém kole nejlepší střelec soutěže Haaland, jenž na konci první půle otevřel hlavou skóre. Stou asistencí v Premier League ho našel záložník De Bruyne. Belgický špílmachr připravil i v 58. minutě branku pro Grealishe.

SESTŘIH: Southampton - City 1:4. Haalandova paráda, dal dva góly

Třetí gól přidal znovu Haaland parádními „nůžkami“. Norskému kanonýrovi stačilo na 30 branek v soutěži pouze 27 utkání. Z penalty se trefil i Haalandův náhradník Álvarez, za domácí zkorigoval skóre Mara. „Citizens“ oplatili Southamptonu vyřazení ve čtvrtfinále Ligového poháru.

Manchester United zaznamenal během první půle v této sezoně rekordní počet 21 střeleckých pokusů a z tlaku vytěžil vedoucí branku, trefil se McTominay. V 71. minutě přidal pojistku střídající Martial po asistenci nejlepšího týmového střelce Rashforda, který ale o deset minut později odstoupil ze zápasu pravděpodobně kvůli zranění třísla. „Rudí ďáblové“ vyhráli podruhé za sebou s čistým kontem. Everton prohrál po čtyřech zápasech a je sedmnáctý.

Brentford mohl poslat do vedení po půlhodině Toney, který ale z penalty Popea nepřekonal. Někdejší hráč Newcastlu neproměnil pokutový kop poprvé od října 2018 a po 24 pokusech. Anglický reprezentant si přesto na konci první půle postavil míč na bílý bod znovu a tentokrát nezaváhal. Toney je s 18 trefami na třetím místě tabulky střelců Premier League.

Newcastle otočil skóre „slepenými“ góly v 54. a 61. minutě a připsal si pátou ligovou výhru za sebou. Nejprve Joelinton odrazil míč do sítě od Rayovy nohy a následně přidal výstavní trefu zpoza vápna Isak.

O porážce Chelsea rozhodl po půlhodině křižnou ránou Nunes. „Blues“ zatím nepomohlo z krize ani jmenování klubové legendy Lamparda, jenž nahradil odvolaného Grahama Pottera a na lavičku londýnského celku se vrátil po více než dvou letech. Chelsea nevyhrála počtvrté v řadě a je na 11. příčce. Ve středu ji čeká úvodní čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid.

SESTŘIH: Wolverhampton - Chelsea 1:0. Lampardův návrat, dělovkou rozhodl Nunes

Pátý Tottenham udolal doma 2:1 sedmý Brighton, který prohrál po sedmi soutěžních utkáních. Skóre otevřel jihokorejský útočník Son Hung-min, jenž jako první asijský fotbalista dal v Premier League sto branek. Zbylé dva zásahy obstarali kapitáni - nejprve srovnal Dunk a v 79. minutě zařídil „Kohoutům“ výhru kanonýr Kane. To už nebyli u střídaček oba italští trenéři, domácí Stellini i hostující De Zerbi dostali po hodině hry po vzájemné hádce červenou kartu.