20. května 2023 • 20:30

SESTŘIH: Arsenal přihrál titul City! Komplikace Liverpoolu i výhra United

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Manchesteru United v anglické lize vyhráli 1:0 v Bournemouthu a přiblížili se postupu do Ligy mistrů. Pomohla jim i ztráta Liverpoolu, který jen remizoval 1:1 s Aston Villou. Boj o poháry si zkomplikoval Tottenham, který doma prohrál 1:3 s Brentfordem. Londýnský celek naposledy v Evropě chyběl v sezoně 2009/2010.

United stačila na vítězství Casemirova branka z deváté minuty. Manchesterský celek má díky vítězství na čtvrtém místě, které jako poslední zaručuje Ligu mistrů, na kontě 69 bodů stejně jako třetí Newcastle. Od Liverpoolu na páté příčce dělí United tři body, navíc mají zápas k dobru.

Liverpool, kterému na lavičce chyběl potrestaný trenér Klopp, prohrával s Aston Villou po gólu Ramseyho z prvního poločasu. Pět minut před koncem vyrovnal Firmino, pro kterého to byla rozlučka s Anfieldem před letním odchodem z klubu.

Tottenham poslal do vedení druhý nejlepší střelec soutěže Kane, ale ani jeho 28. branka na výhru nestačila. Za Brentford se po přestávce dvakrát prosadil Mbeumo a dvě minuty před koncem vítězství zpečetil Wissa.

Spurs utrpěli pátou porážku z posledních sedmi kol a přišel o sedmou příčku, která jako poslední zajišťuje start v evropských pohárech, konkrétně v kvalifikaci Konferenční ligy. Díky bodu z Liverpoolu ho o ni připravila Aston Villa.

Spurs se ztrátou jednoho bodu klesli na osmé místo. Na deváté pozici je o další bod zpět Brentford, který usiluje o premiérový postup do evropských pohárů v 133 let dlouhé historii klubu.