Šílený start posily za tři miliardy: kiks i penalta. Byl líný, pálí expert

Autor: vfo, inf
1
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Nezapomenutelný debut. Doslova. Moisés Caicedo v rozmezí tří minut vytvořil tutovku a zařídil pokutový kop. Jenže… V obou případech pro soupeře. Chelsea padla na hřišti West Hamu 1:3 a Ekvádorec si první start v dresu Blues do kroniky hezkých zážitků nezapíše. Posila za závratných 115 milionů liber (3,2 miliardy korun) schytává ostrou kritiku, ale zároveň našel i zastání.

Na hřiště se Moisés Caicedo dostal na závěrečnou půl hodinu, domácí West Ham vedl 2:1 a o pár minut navíc přišel o stopera Nayefa Aguerda, jenž se nechal hloupě vyloučit za dvě žluté karty.

Chelsea tak měla k dispozici přesilovku. A v záloze nejdražší středovou dvojici na světě: Caicedo - Enzo Fernández. Dohromady stáli 222 milionů liber (6,28 miliardy korun).

Ano, svěřenci Mauricia Pochettina si vytvořili tlak i šance, jenže vyrovnání nepřišlo. Výhru domácích naopak „pečetil“ právě 21letý Ekvádorec, jenž v nastavení dvakrát chyboval.

Nejprve laxně nahrál, balon uzmul Pablo Fornals a namířil si to k bráně. Jeho gólový tah zastavila až noha gólmana Roberta Sáncheze. Tady ještě Caicedo vyvázl. Jenže o pár minut později už ne…

Emerson si ve vápně postrčil míč, posila z Brightonu byla v souboji pozdě a nesmyslně faulovala. Penalta. Gól. 1:3. Hotovo.

„Prožil naprostou noční můru,“ pálil Jamie Carragher, expert a komentátor stanice Sky Sports. „Byl to naprosto otřesný zákrok. Působil líně, neudělal krok navíc a šel do ohromného risku. Šílené.“

A s kritikou nešetřil. „Přišel na hřiště a třetím dotykem vyslal hodně nepřesnou střelu,“ líčila legenda Liverpoolu. „Přišlo mi, že vlastně neví, co má dělat. Koupili hráče, který není zrovna pověstný svými rány z dálky, přesto jde a hned pálí. Proč?“

Bude to lepší, protože to horší být nemůže

Zastání nalezl Caicedo alespoň u Jamieho Redknappa. „Nehrál přes šedesát dní,“ podotkl, „mohli jste vidět, že postrádá herní praxi. Jen manažer ví, jestli byl připravený a zda měl nastoupit,“ zamyslel se bývalý hráč Liverpoolu či Tottenhamu.

„Jasně, začátek se mu nepovedl, ale bude lepší a lepší,“ věřil Redknapp. „Ono to vlastně ani moc horší po tom, co předvedl, ani nemůže být, ne?“ Pravda… Navíc Caicedo nebyl sám, komu se zápas nevyvedl.

Fernández v první půli neproměnil penaltu, kterou zavinil český reprezentant Tomáš Souček, a další letní posila Axel Disasi zase chyboval před druhou brankou domácích. Řečí ironie: „Šlo o týmovou práci.“

Chelsea sice v duelu držela míč v 76 %, měla víc střel (17 - 12) a vytvořila si víc šancí. Ve statistice xG (očekávané góly) měla 2,34, West Ham „pouze“ 1,96, přesto do tabulky zapisuje tři body za výhru.

Start sezony se tak Blues ne zrovna vyvedl, z úvodních dvou kol získali jen bod za domácí remízu s Liverpoolem 1:1. Už v pátek si ale mohou bilanci vylepšit. Na Stamford Bridge hostí Luton. A kdy jindy se chytnout než proti nováčkovi?