Oslabený West Ham udolal Chelsea, Souček zavinil penaltu. Everton padl

2
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

West Ham zvítězil ve 2. kole anglické ligy v londýnském derby nad Chelsea 3:1. Dvěma asistencemi při svém debutu pomohl k výhře James Ward-Prowse. Fotbalisté Aston Villy porazili Everton 4:0 a napravili předchozí debakl s Newcastlem, kterému v úvodním kole podlehli 1:5. Doma vyhráli osmý zápas Premier League v řadě, což je jejich nejdelší šňůra od roku 1990.

West Ham udeřil v derby již po sedmi minutách, poté, co bývalá opora Southamptonu Ward-Prowse našel z rohového kopu hlavu marockého obránce Adžuirda. Hosty vrátil do zápasu Chukwuemeka a těsně před poločasem mohla jít Chelsea do vedení po penaltovém faulu kapitána české reprezentace Součka. Fernándezovu střelu však Aréola vyrazil.

V druhém poločase vrátil „Kladivářům“ vedení Antonio ze samostatného úniku, do kterého ho poslal Ward-Prowse. V 67. minutě po tvrdém zákroku skončil zápas pro autora první branky zápasu, Chelsea ale přesilovku nevyužila. V nastavení ještě uzavřel skóre Paquetá, který proměnil penaltu po Caicedově faulu. Ekvádorský záložník Caicedo v zápasu debutoval po přestupu z Brightonu za 115 milionů liber.

Aston Villa se dostala do vedení po čtvrthodině hry: nová posila z Leverkusenu Diaby posunul míč na Baileyho, po jehož asistenci se prosadil McGinn. O pár minut později domácí zvýšili, když po Pickfordově faulu proměnil penaltu Douglas Luiz. V druhém poločase se svěřenci Unaie Emeryho prosadili ještě dvakrát. Chybu obrany hostů využil nejprve Bailey a poté dal první gól v Premier League po minutě na hřišti Duran.

Zápas ve vítězném týmu nedohrál Coutinho, který přišel do hry v 64. minutě, ale po faulu Tarkowského musel hřiště v závěru opustit.

Domácí: 7. Akird, 53. Antonio, 90+5. Paquetá

Hosté: 28. Chukwuemeka

Domácí: Aréola – Coufal, Zouma (C), Akird, Emerson – Souček, Ward-Prowse (81. E. Álvarez) – Bowen, Paquetá, Benrahma (69. Ogbonna) – Antonio (76. Fornals).

Hosté: R. Sánchez – Disasi, T. Silva, Colwill – Gusto (83. Burstow), Fernández, Gallagher (75. Madueke), Chilwell (C) (60. Caicedo) – Sterling, Chukwuemeka (46. Mudryk) – Jackson.

Domácí: Fabiański, Johnson, Cresswell, Ogbonna, Fornals, Álvarez, Cornet, Ings, Mubama

Hosté: Bergström, Cucurella, Maatsen, Humphreys, Mudryk, Ugochukwu, Caicedo, Madueke, Burstow

Domácí: Akird, Emerson, Akird

Hosté: Disasi, Chukwuemeka, Jackson

Brooks – Betts, Howson

London Stadium, Londýn

Domácí: 17. McGinn, 24. Luiz, 51. Bailey, 75. Durán

Hosté:

Domácí: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Kamara, Luiz (64. Coutinho, 85. Archer) – Bailey (63. Tielemans), Diaby (64. Carlos), McGinn (C) – Watkins (74. Durán).

Hosté: Pickford – Patterson, Keane, Tarkowski (C), Young – Garner, Gueye (46. Dobbin), Am. Onana, Iwobi (50. Maupay) – A. Doucouré (90+8. Onyango) – Calvert-Lewin (38. Danjuma).

Domácí: Olsen, Archer, Coutinho, Carlos, Durán, Chambers, Tielemans, Traoré, Marschall

Hosté: Virginia, Branthwaite, Cannon, Danjuma, Dobbin, Godfrey, Maupay, Mykolenko, Onyango

Domácí: Luiz, Digne, Archer

Hosté: Pickford, Keane, Gueye, Patterson