Souček dal gól, Coufal má asistenci. Sudí uznali, že okradli Liverpool

8
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Tomáš Souček v anglické fotbalové lize gólem přispěl k výhře West Hamu nad Sheffieldem United 2:0, asistenci si připsal i Vladimír Coufal. Obhájce titulu Manchester City poprvé ztratil body porážkou 1:2 ve Wolverhamptonu, ale udržel se v čele tabulky. Přeskočit ho mohl Liverpool, jenže - i kvůli hrubé chybě VAR, za níž se omluvilo anglické sdružení rozhodčích - vlastním gólem v nastavení padl s Tottenhamem 1:2.

West Ham po dvou porážkách 1:3 s Manchesterem City a Liverpoolem zaznamenal čtvrtou výhru v soutěže a je v tabulce sedmý. Vladimír Coufal ve 24. minutě asistoval u branky Bowena a připsal si gólovou přihrávku ve třetím ligovém utkání po sobě.

Osm minut před pauzou využili domácí chyby v rozehrávce Sheffieldu, přihrávající Antonio si všiml dobrého náběhu Součka do vápna a český reprezentační kapitán svou slabší levou nohou skóroval. Souček se trefil i v týdnu v Ligovém poháru do sítě třetiligového Lincolnu. Kouč West Hamu David Moyes výhrou oslavil 900. ligový zápas v kariéře.

Lidská chyba poškodila Liverpool

Anglické sdružení fotbalových rozhodčích (PGMOL) po utkání 7. kola Premier League mezi Tottenhamem a Liverpoolem přiznalo „významnou lidskou chybu“ při neuznaném gólu Liverpoolu.

Inkriminovaný moment se odehrál ve 34. minutě, kdy otevřel skóre zápasu Luis Díaz. Asistent rozhodčího však ihned zvedl praporek. Následovala nezvykle rychlá kontrola videorozhodčím, při které nebyla na obrazovce vidět grafika kalibrované čáry, jež by střelce gólu z postavení mimo hru definitivně usvědčila. Přesto Díazova trefa neplatila.

Bezprostředně po utkání vydalo sdružení rozhodčích v čele s bývalým elitním sudím Howardem Webbem prohlášení. „PGMOL bere na vědomí, že během prvního poločasu zápasu mezi Tottenhamem a Liverpoolem došlo k významné lidské chybě,“ stojí v něm. „Branku Luise Díaze rozhodčí na hřišti neuznali kvůli ofsajdu. Jednalo se o jasnou a zřetelnou věcnou chybu a měla následovat náprava prostřednictvím videorozhodčího, který však nezasáhl. PGMOL okolnosti podrobně přezkoumá.“

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp po zápase prohlásil, že jeho tým prohrál za „nejnespravedlivějších okolností“ a kvůli „šíleným rozhodnutím“. „Když to vidíte, tak to není ofsajd,“ řekl o neuznaném gólu Díaze Klopp televizní stanici Sky Sports. „Míč je mezi nohama Moa (Salaha), špatně nakreslili kalibrační čáru a neposoudili správně okamžik, ve kterém Mo přihrával,“ dodal německý kouč.

Tottenham zvítězil 2:1 po vlastní brance Joëla Matipa z 97. minuty.

Citizens bez Guardioly padli

Manchester City prohrával od 13. minuty, kdy si do vlastní sítě srazil Netovu střelu obránce Dias. V druhém poločase sice hosté vyrovnali díky přímému kopu Álvareze, ale v 66. minutě Hwang Hi-čchan zajistil domácím výhru.

Vítězové treblu z minulé sezony se museli obejít bez trenéra Guardioly, který byl suspendován za tři žluté karty v sezoně a utrpěli druhou porážku během pěti dní. V týdnu vypadli z Ligového poháru po prohře 0:1 v Newcastlu.

Arsenal si z Bournemouthu odvezl pohodové vítězství 4:0 i díky dvěma proměněným penaltám. V prvním poločase se nejprve trefil hlavou z dorážky Saka a těsně před poločasem proměnil pokutový kop Ödegaard. Osm minut po přestávce zvýšil z další penalty Havertz. Německý reprezentant dal první branku v dresu Arsenalu a ukončil 15 zápasů dlouhé čekání na gól v Premier League. V nastavení zpečetil výhru „Kanonýrů“ hlavou White.

Brighton prohrával v poločase na hřišti Aston Villy po dvou brankách Watkinse a vlastní brance Estupiňana už o tři branky, což přimělo trenéra De Zerbiho k trojnásobnému střídání. Jeho pokus o oživení měl rychlý účinek, v 50. minutě snížil právě jeden ze střídajících hráčů Fati. Pro dvacetiletého španělského křídelníka to byla první branka v dresu Brightonu, kam přišel před měsícem na hostování z Barcelony.

Na více se však už hosté nezmohli. Naopak v 65. minutě završil hattrick Watkins a v samém závěru podtrhli debakl soupeře ještě Ramsey a Douglas Luiz, který se trefil v pátém domácím ligovém utkání za sebou.

Brighton nevyzrál na tým z Birminghamu už šest ligových zápasů a poprvé v historii Premier League obdržel šest branek. Svěřenci Unaie Emeryho potvrdili skvělou domácí formu, od začátku března zvítězili ve Villa Parku už podesáté za sebou.

Výsledky 7. kola Premier League

Aston Villa - Brighton 6:1
Branky: 14., 21. a 65. Watkins, 26. vlastní Estupiňan, 85. Ramsey, 90.+7 Douglas Luiz - 50. Fati

Bournemouth - Arsenal 0:4
Branky: 17. Saka, 44. Ödegaard z pen., 53. Havertz z pen., 90.+3 White

Everton - Luton 1:2
Branky: 45. Calvert-Lewin - 25. Lockyer, 31. Morris

Manchester United - Crystal Palace 0:1
Branka: 26. Andersen

Newcastle - Burnley 2:0
Branky: 14. Almirón, 76. Isak z pen.