SESTŘIHY: oba Češi z West Hamu u drsného debaklu, fanoušci odcházeli

Autor: iSport.cz
57
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

To byla potupa! Fotbalisté Arsenalu uštědřili ve 24. kole anglické ligy West Hamu United debakl na jeho hřišti 6:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Pro „Kladiváře“ je to nejvyšší ligová prohra od roku 1959, kdy podlehli Sheffieldu Wednesday 0:7. Celý zápas na trávníku v dresu domácích protrpěli Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Manchester United vyhrál v souboji o pátou příčku, otvírající dveře do Evropské ligy, na hřišti Aston Villy 2:1 a svému dnešnímu soupeři se přiblížil na pět bodů.

West Ham je už pět kol bez vítězství a pohárové příčky se mu vzdalují, navíc vypadl z Anglického poháru s druholigovým Bristolem. Přitom v této sezoně londýnské derby nad Arsenalem dvakrát vyhrál, poprvé v Ligovém poháru a těsně před koncem roku i v Premier League 2:0, ale od té doby nepoznal radost z vítězství.

West Hamu citelně chybí zraněný brazilský tvůrce hry Paquetá, ale dnes by ani on tým trenéra Moyese nezachránil. Domácí měli za celý zápas jen jednu střelu na branku, zatímco soupeř jich vyslal dvanáct.

První velkou šanci měl belgický útočník Arsenalu Trossard, ale francouzský brankář Aréola předvedl skvělý zákrok. Až ve 33. minutě ho překonal jeho krajan Saliba. O osm minut později domácí gólman podrazil Saku, video potvrdilo penaltu a sám faulovaný hráč ji proměnil. Brazilec Gabriel a Trossard ještě do přestávky zvýšili na 4:0 a po změně stran demolice pokračovala.

Svůj druhý gól v zápase vstřelil Saka a účet uzavřel Rice, býval hráč West Hamu, který měl předtím ještě dvě asistence. Domácí fanoušci opouštěli stadion už dlouho před koncem.

Výhru United trefil McTominay

Aston Villa za celý půlrok doma ani jednou neprohrála, ale za poslední dva týdny na svém stadionu kapitulovala už potřetí v řadě. Minulý týden tam uspěl Newcastle, ve středu v poháru Chelsea a do třetice v Birminghamu dnes triumfoval Manchester United.

Skóre otevřel Dán Höjlund, který v létě přišel z Bergama a až v novém roce našel střeleckou mušku. Trefil se v každém z pěti posledních zápasů. Za domácí sice vyrovnal Brazilec Douglas Luiz, ale poslední slovo měl čtyři minuty před koncem střídající skotský záložník McTominay.

Hosté: 32. Saliba, 41. Saka, 44. Magalhães, 45+2. Trossard, 63. Saka, 66. Rice

Domácí: Aréola – Coufal, Zouma (C) (46. Mavropanos), Akird, Palmieri (77. Cresswell) – E. Álvarez (46. K. Phillips), Souček – Be. Johnson, Ward-Prowse, Kudus – Bowen.

Hosté: Raya – B. White (77. Soares), Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (C), Rice (69. Alnaní), Havertz – Saka (69. R. Nelson), Trossard (69. Nketiah), Martinelli (77. Nwaneri).

Domácí: Fabiański, Ogbonna, Cresswell, Mavropanos, Phillips, Mubama, Ings, Cornet, Scarles

Hosté: Ramsdale, Walters, Soares, Jorginho, Alnaní, Nwaneri, Nelson, Nketiah, Bandeira

Domácí: E. Álvarez, Aréola, Kudus, K. Phillips