SESTŘIHY: Našlapané čelo, výhry pro City i Arsenal. United padli doma

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Manchesteru City a Arsenalu v anglické lize pokračují ve stíhání vedoucího Liverpoolu. „Citizens“ porazili Bournemouth 1:0, Severolondýňané si poradili s Newcastlem 4:1. Aston Villa doma zdolala Nottingham 4:2 a hlídá si čtvrté místo, zaručující účast v Lize mistrů. Manchester United v nastavení přišel o bod, když prohrál s Fulhamem 1:2. Crystal Palace pod vedením nového trenéra Olivera Glasnera doma zdolal 3:0 Burnley.

Manchester City v Premier League s Bournemouthem neztratil z 13 dosavadních zápasů ani bod, čtrnáctý duel na tom nic nezměnil. V 24. minutě otevřel skóre anglický útočník Foden, jenž pohotově dorazil Haalandovu střelu, kterou brankář Neto vyrazil jen před sebe. Byl to jeho již devátý gól v sezoně. Na první Liverpool ztrácejí svěřenci trenéra Guardioly bod. Jejich vzájemné utkání je na programu 10. března, tři dny po zápase Liverpoolu s pražskou Spartou na Letné v osmifinále Evropské ligy.

Newcastle vstoupil do utkání na půdě Arsenalu velmi pasivně. Letargický přístup se jeho hráčům vymstil a „Straky“ prohrávaly ve 24. minutě 0:2. Úvodní branka padla po rohu, po Gabrielově hlavičce a následné skrumáži se míč odrazil za brankovou čáru od Botmanovy nohy. Svěřenci Mikela Artety následně využili rozhozené obrany hostů a zanedlouho zdvojnásobili vedení zásluhou Havertze.

SESTŘIH: Arsenal - Newcastle 4:1. Parádní jízda domácích, čtyři góly a další šance

V 65. minutě využil Arsenal soupeřovy chyby v rozehrávce a po rychlém brejku přidal třetí gól Saka. Dvaadvacetiletý křídelník se prosadil v pátém ligovém utkání po sobě, čehož v dresu severolondýnského klubu dosáhl anglický hráč naposledy v roce 1994. Ian Wright tehdy zaznamenal sedmizápasovou gólovou sérii.

Čtyři minuty po třetí brance udeřili „Kanonýři“ znovu z rohového kopu. Tentokrát se poprvé v sezoně radoval z branky střídající Kiwior. V 84. minutě vstřelil jediný gól Newcastlu domácí odchovanec Joe Willock. „Straky“ na Emirates Stadium vstřelily první branku od prosince 2014.

Arsenal se stal prvním týmem, jemuž se v Premier League podařilo v sedmi po sobě jdoucích poločasech vstřelit alespoň dvě branky. V tabulce mu patří třetí místo se ztrátou dvou bodů na první Liverpool.

Radost Aston Villy, krach United

Aston Villa vedla v 39. minutě už 3:0. O úvodní branku se postaral Watkins a po něm se dvakrát prosadil Douglas Luiz. Brazilský záložník v ročníku nasázel již devět branek a pokaždé se zapsal mezi střelce ve Villa Parku.

Hosté se však nevzdali. Poločas orámovali díky Niakhatému a Gibbsi-Whiteovi dvěma brankami a snížili na rozdíl jednoho gólu. Vítězství Aston Villy pojistil Bailey.

Fulham se dočkal prvního vítězství na Old Trafford od roku 2003. Domácí prohráli po šesti ligových zápasech a v tabulce jsou šestí, osm bodů za čtvrtou Aston Villou.

SESTŘIH: Man. United - Fulham 1:2. Iwobi v sedmé minutě nastavení šokoval Old Trafford

Fulham otevřel skóre v 65. minutě zásluhou Basseyho. V 89. minutě vyrovnal Maguire a zdálo se, že „Rudí ďáblové“ zachrání alespoň bod. V 97. minutě však využil rychlého brejku Iwobi.

Burnley hrálo proti Crystal Palace od 35. minuty bez vyloučeného Brownhilla. Domácí rozhodli zápas ve druhém poločase třemi góly během jedenácti minut. Trefili se Richards, Ayew a z penalty Mateta.

Brighton doma remizoval s Evertonem 1:1. Hosté se ujali vedení v 73. minutě svým osvědčeným způsobem, když se jim popatnácté v sezoně podařilo udeřit ze standardní situace. Trefil se Branthwaite. V 95. minutě vyrovnal hlavou Dunk a odepřel Evertonu cenné tři body v boji o záchranu.

Premier League - 26. kolo:

Aston Villa - Nottingham 4:2
Branky: 29. a 39. Douglas Luiz, 4. Watkins, 61. Bailey - 45.+5 Niakhaté, 48. Gibbs-White.

Brighton - Everton 1:1
Branky: 90.+5 Dunk - 73. Branthwaite.

Crystal Palace - Burnley 3:0
Branky: 68. Richards, 72. Ayew, 77. Mateta z pen.

Manchester United - Fulham 1:2
Branky: 89. Maguire - 65. Bassey, 90.+7 Iwobi.

Bournemouth - Manchester City 0:1
Branka: 24. Foden.