West Ham - Aston Villa 1:1. Dva neuznané góly, Coufal asistoval

2
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Nedělní program 29. kola anglické Premier League byl kvůli zápasům FA Cupu nezvykle dietní. Nabízel jen jeden souboj, ve kterém West Ham remizoval 1:1 s Aston Villou. Od začátku nastoupili za domácí Vladimír Coufal a Tomáš Souček. První jmenovaný si připsal ve 29. minutě už svou sedmou asistenci v sezoně, když nahrál na úvodní branku duelu. Hosté ale deset minut před koncem zvládli vyrovnat. Hammers pak v závěru vstřelili gól, za jehož autora byl označen Tomáš Souček. Kvůli hře rukou byl však odvolán.

West Ham poslal do vedení Michail Antonio, kterého přesným centrem našel obránce Vladimír Coufal. Útočník z Jamajky po přestávce po rohu přidal druhou branku, ale po zásahu videorozhodčího však kvůli hře rukou neplatila.

Za Aston Villu v 79. minutě srovnal střídající záložník Nicoló Zaniolo, ale West Ham v závěrečném tlaku sahal po důležitém vítězství. Po závaru se „Kladivářům“ podařilo skórovat, ale video odhalilo, že Souček v pádu poslal míč za čáru rukou, a gól opět neplatil.

West Hamu po remíze patří v tabulce sedmá pozice se ztrátou devíti bodů na pohárové příčky. Aston Villa drží čtvrté místo, které jako poslední zaručuje start v Lize mistrů. Pátý Tottenham však zaostává jen o tři body a má navíc zápas k dobru.

Domácí: 29. Antonio

Hosté: 79. Zaniolo

Domácí: Aréola – Coufal, Mavropanos, Zouma /C/, Palmieri (84. Cresswell) – Álvarez, Souček – Bowen, Paquetá (84. Ward-Prowse), Kudus – Antonio (66. Johnson).

Hosté: Martínez /C/ – Konsa, Lenglet (46. Cash), Torres, Moreno (63. Digne) – Bailey, Tielemans, Luiz, Rogers (63. Zaniolo) – Durán (46. Diaby), Watkins.

Domácí: Fabiański, Cresswell, Ogbonna, Akird, Johnson, Ward-Prowse, Earthy, Phillips, Ings

Hosté: Olsen, Cash, Chambers, Kesler-Hayden, Digne, Carlos, Iroegbunam, Zaniolo, Diaby

2

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.