Premier League | Čech: Na Scolariho se těším | iSport.cz
9. července 2008 • 13:00

Čech: Na Scolariho se těším

Když Petr Čech mluví, malí brankáři hltají každé jeho slovo. A koho 'Čechíno' poplácá po zádech, ten je štěstím bez sebe. Tahle škola prostě pro kluky představuje ty nejlepší prázdniny...
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Necelý měsíc po vyřazení z EURO začínají brankáři české reprezentace Petru Čechovi znovu fotbalové starosti. A rozhodně si na ně nestěžuje.O víkendu se věnoval mladým talentům ve své škole, v tomto týdnu odletí do Londýna, kde se zapojí do přípravy Chelsea pod vedením nového trenéra.

„Scolari zaručuje obrovskou kvalitu, moc se těším. Čeká nás ta nejtěžší práce, všichni od očekávají velká vítězství,“ má jasno Petr Čech.

Pro londýnský klub začíná nová éra. Kormidla se ujal brazilský stratég Luiz Felipe Scolari a ihned začal budovat tým k obrazu svému. „Nový trenér s sebou vždy přinese změnu filozofie a zřejmě i hráče,“ předpokládá český reprezentant.

Ani on zatím neví, co lze od změn očekávat. „Když je něco zaběhlého a funguje to, je to velká výhoda. Na druhou stranu každý začátek má své kouzlo a mně to nevadí,“ nechal se slyšet před odletem na Britské ostrovy.

Prvním novým spoluhráčem, kterého potká v šatně „Blues“, je portugalský reprezentant Deco. Podle spekulací by ho mohl následovat jeho parťák z Barcelony Ronaldinho či Kaká z AC Milán.

Čech se však k těmto věcem vyjadřovat nechce a ani se jimi nezabývá. „Zajímají mě jen konkrétní příchody, což je příklad Deka. Jinak se spekulacemi nezabývám. Počkám si, jaký kádr si trenér udrží,“ řekl pro anglický deník The Sun.

Letní přestupové spekulace se nevyhnuly ani šestadvacetiletému brankáři. Jeho budoucnost zůstane i nadále spojena s modrým dresem londýnského klubu.

„Nějaké nabídky tam byly, ale Mourinho s Interem Milán mezi nimi nebyl,“ utnul Čech informace, podle nichž se měl stěhovat za portugalským koučem na Apeninský poloostrov.

Čech se tak může plně koncentrovat na přípravu pod vedením Scolariho a na spolupráci se těší. „Máme skvělou šanci nastartovat novou éru, stejně jako tomu bylo po příchodu Mourinha,“ předpokládá.

Podobnost mezi Portugalcem a Scolarim vidí Čech i v jejich osobitém charisma, které z nich vyzařuje. Scolari navštívil Stamford Bridge při semifinále Ligy mistrů s Liverpoolem a dokonce si s Čechem krátce popovídal. „Zanechal velký dojem,“ vzpomíná český gólman na první setkání.

Nyní na oba čekají velké úkoly a s nimi spojený tlak. Podle Čecha je velkou výhodou, že je na tyto situace trenér zvyklý. „Trénoval v Brazílii, kde je neúspěch na mistrovství světa velkou ostudou a zvládl to, takže pod větším tlakem už asi ani být nemůže,“ připomněl triumf Brazilců z roku 2002.

Cíle Chelsea pro novou sezoně jsou jasně dané. Uspět na všech frontách. „Nejvíc mě teď motivuje porážka ve finále Ligy mistrů i to, že jsme po dvou letech, co jsme získali anglický titul, skončili dvakrát na druhém místě,“ nehodlá se český reprezentant smířit s ústupem z nejvyšších pozic. „Vidět ostatní slavit nemusím každý rok,“ dodává vzápětí.

A co si Čech myslí o největších rivalech? „Oproti minulosti naváže i Liverpool na svoje výsledky z Ligy mistrů a bude se víc tlačit na první místo v Premier league,“ soudí o ambicích svěřenců Rafaela Beníteze, kteří by měli patřit společně s Manchesterem, Arsenalem a Chelsea k největším adeptům na anglický fotbalový trůn.

Ani ostatní týmy však Čech nepodceňuje, ba naopak. „Čekám vyrovnaný boj až do konce a začlení se do něj víc týmů, než jen první čtyři,“ hledí do budoucnosti Petr Čech.

Témata:  sport, fotbal, anglie, čech
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud