Premier League | Fanoušci se chystají podpořit Wengera | iSport.cz
20. května 2009 • 17:21

Fanoušci se chystají podpořit Wengera

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Arsene Wenger
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Účast stovek fanoušků Arsenalu se očekává na pochodu, který na neděli chystá organizovaná skupina příznivců REDaction na podporu trenéra tohoto londýnského fotbalového velkoklubu Arséna Wengera.Fanoušci chtějí vyjádřit uznávanému francouzskému kouči svou přízeň a zároveň ho tím odradit od zvažování nabídky Realu Madrid.

Skupina, jež celou akci nazvanou "Pochod solidarity" organizuje, svolala fanoušky na neděli před posledním utkáním Premier League, v němž Kanonýři na Emirates Stadium přivítají Stoke. Příznivci chtějí dát najevo, že za Wengerem stojí, přestože klub skončí v nejvyšší anglické soutěži až čtvrtý za Manchesterem United, Liverpoolem a Chelsea.

Účast v příštím ročníku Ligy mistrů si tak Arsenal bude muset zajistit v předkole. Arsenal navíc již čtvrtým rokem marně čeká na zisk trofeje. I proto se v posledních týdnech zvyšoval počet kritiků Wengerovy politiky: francouzský trenér totiž sází hlavně na mladé fotbalisty a nevyhazuje při přestupech peníze za hvězdná jména.

"Postoj fanoušků je takový, že by měl zůstat. Zároveň je však jedním z mála trenérů, kteří si zaslouží mít právo odejít," píše se v prohlášení, zveřejněném na webu www.redaction.org.uk.Britská média přinesla v posledních dnech informace, že Wenger zvažuje odchod do Realu Madrid, a to i kvůli sílící kritice a omezenému rozpočtu pro shánění posil v průběhu léta.

Frustrace fanoušků byla dobře patrná především v odvetě semifinále Ligy mistrů 5. května s Manchesterem United, kdy hlediště za stavu 0:3 půl hodiny před koncem opustilo několik tisícovek příznivců. Podobná situace se opakovala pět dní poté, kdy hrál Arsenal v lize s Chelsea a podlehl 1:4.

Sám Wenger se celou věcí odmítl zabývat s tím, že fanoušci mají právo opustit stadion, kdy se jim zachce. Zároveň také v posledních dnech ujistil zastánce "Gunners", že svou smlouvu s klubem, která zní do roku 2011, hodlá dodržet.

"Obvykle zůstávám až do vypršení kontraktu. Ale nechte mi prosím nějaký prostor pro diskrétnost," uvedl Wenger poté, co připustil, že by ho práce v Realu za jistých okolností zajímala.

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud