Premier League | Hádky a řev. Vyhoďte Manciniho, žádají hráči | iSport.cz
1. listopadu 2010 • 09:55

Hádky a řev. Vyhoďte Manciniho, žádají hráči

Autor: pj
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Manchesteru City se chtějí Roberta Manciniho zbavit. A nejlépe co nejdřív! Několik hráčů si myslí, že nikdy pod vedením italského kouče nezískají titul v anglické Premier League. Utvrdila je v tom sobotní šokující porážka s Wolverhamptonem (1:2).Názory fotbalistů se liší. Jedna skupina si odchod trenéra přeje, ta druhá se ho zastává. Není divu, že obě skupinky po sobě jdou, zvláště když se nedaří.

Roberto Mancini, manažer Manchesteru CityRoberto Mancini, manažer Manchesteru CityFoto Reuters

Přímo na hřišti se do sebe v sobotu pustili Emmanuel Adebayor a Vincent Kompany. A nejsou jediní.

Yaya Toure a James Milner si vyměnil pár ostrých slov po prohraném zápase s Arsenalem (0:3) minulý týden. Mimo očí veřejnosti k hádkám prý dochází častěji.

„Tourého štve nedostatek vítězné mentality. Někteří hráči, většinou ti, kteří jsou v klubu už delší dobu, si myslí, že čtvrté místo je skvělé umístění. A místo toho, aby chtěli pokaždé vyhrát, jim stačí, když neprohrají,“ uvedl hráčův agent Dimitrij Seluk.

Podle nejmenovaného zdroje anglického listu The Sun se v kabině rozpadá týmový duch.

„Kouč nemá žádný respekt a několik hráčů už dokonce tipuje, že by mohl odejít. Neví, co chtějí. Prostě si jen přejí Manciniho konec,“ řekl.

Kouč Manchesteru City Roberto Mancini.Kouč Manchesteru City Roberto Mancini.Foto Reuters

Další zdroj uvedl, že fotbalistům se nelíbí jeho konfrontační styl. Navíc jsou zmateni z jeho taktiky.

„Například nerozuměli, proč v utkání s Wolves za nepříznivého stavu vystřídal útočníka Adebayora a na hřiště poslal obránce Zabaletu,“ prozradil zasvěcenec do klubového dění.

Manchester City momentálně ztrácí na první Chelsea osm bodů, což prakticky ruší prvotní plány majitelů klubu získat mistrovský titul.

Slova o odchodu manažera Manciniho tak nejsou daleko od reality.

Roberto Mancini napadl Davida Moyese ve snaze získat z jeho náruče míč.
Roberto Mancini napadl Davida Moyese ve snaze získat z jeho náruče míč.

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud